Oyunlar artık neden kırılamıyor?

İşletim sistemi
Windows 10

ergencokur

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim üzere son 1 ya da 2 sene içinde çoğu büyük bütceli oyunlar kırılamamaya başladı. Tabii geçtiğimiz eski senelerde de kırılamayan oyunlar var ama asıl büyük kesimi son zamanlarda kırılamıyor. Bunun sebebinin Denuvo ve DRM gibi korsan koruma sistemlerinin olduğunu biliyorum ve birkaç kişiden duyduğuma göre oyun firmaları korsan gruplarına para vererek kırılmalarına engel oluyormuş sizce olayın asıl astarı nedir? Aramızda tartışalım cevaplarınız için teşekkür ederim iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşılan her şey sırasıyla yavaş yavaş bir gün kırılacak, darısı RDR2 Ultimate Edition ve Marvel's Avengers Deluxe Edition'nın başına diyelim o zaman 😄. Gerçi Mortal Kombat 11 de çıkalı çok olmuştu sanırsam, crackleyene kadar deli para kazanmıştır bu kıran grup her kimse, ama asıl merak ettiğim olay oynamak için online bağlantıyı şart koşan COD MW 2019 hatta benzer şekilde yeni çıkacak olan Battle.net destekli COD Black Ops Cold War gibi yeni nesil senaryolu oyunları nasıl kırmayı başaramadıkları. Bilerek mi bekliyorlar şimdilik acaba bu tip oyunları yoksa daha ellerinde bu tarz internete bağlanılan özel tipik durumlar için geliştirilmiş DRM tabanlı kaynak protokol yazılım araçlarına sahip olamayıp yeterli seviyede şifre-dosya koruma çözme yöntemlerine sahip mi değiller? Şu an için bu noktada aklıma takılan noktalardan biri desem yalan olmaz açıkçası.

Bu arada bugün itibariyle RE3:Remake'i bitirmiş bulunmaktayım 😀, ama içimden her ne kadar RE2:Remake'in daha başarılı bir oyun olduğunu bilsem de; fiyatlandırma ölçütü dolayısıyla Steam kütüphaneme ekleyememiş olmam biraz üzdü diyebilirim, CAPCOM'un özellikle bu son çıkardığı Resident Evil Remake serisinde maliyeti bir hayli artırmış gibi gözüküyor.
sırada re4 remake var bence serinin en iyi oyunu oydu

Ve bugün CPY, Death Stranding'i kırarak geri döndü.
Keza Denuvo kullanan Mafia Definitive Edition'da öyle...

Çatır çatır kırıyorlar hala, yanlışınız var.

Daha az kırılma haberleri görmemizin sebebi artık insanlar oyun dünyasında yeni bir fikir istiyorlar. O yüzden yeni para için yapılmış oyunlar pek ilgi görmüyor, ilgi görmeyince de kırılmıyor.

Ek olarak artık Denuvo gibi agresif DRM yöntemleri mevcut ama Denuvo'yu da kırmak imkansız değil tabii. Çatır çatır kırıyorlar.

Son düzenleme:
Kırılıyor diyenler neye göre söylüyor ? İnternet tabanlı hiçbir oyunu neredeyse son bir sene içerisinde kıramadılar. COD ve RD2 gibi. Bu tarz internetsiz hikayeli oyunları dahi oynanmayacak şekilde oyunlar çıkarsa kırılma olayı rüya olur.

Kırılmadı hala. Kırıldı yazanlar da virüslü.

Kırıldı kanka gelecekten geldim ben.

RDR2 kırılmadı.
FIFA 20, F1 2019, F1 2020 gibi oyunlar da kırılmadı. Ama genele bakıldığında çoğu kırılıyor.

Yanlış saymadıysam buradaki lisetede olan, çıkış yapmış ve kırılmamış 72 oyun var. En eski 3 tanesi 1995, 2010 ve 2011 yıllarından oyunlar. Onları günümüzde kimsenin kırmaya uğraştığını sanmıyorum.
Gerekli filtreleri uygulayıp listeyi görebilirsiniz.

Not: Site korsan sitesi değil. Sadece bilgi veren bir site. Herhangi bir şekilde indirme kaynağı göstermiyor.
Kırıldı gelecekten geldim

Yeni konular

Geri
Yukarı