Oyunlara "Türkçe Desteği Yok" diye kötü puan vermeyin

Şimdi ilk soru şu. Siz alt yazı için 40000tl harcayacağını nereden biliyorsunuz. AAA bir oyun 40-50 saat sürüyorsa bir kere bu fiyat en az 100000tl den başlar, ikincisi hadi dediğiniz gibi 5000 dolar oldu. Türkiye'de 5000 dolar yani 42000 tl için oyunlar 300 tl den dersek. 140 kişinin oyunu alması lazım. Peki yurt dışında? 5000 dolar/60= 83 kişi yapar. İşte bu oran böyle olduğu sürece Türkçe dil desteği de anca bu kadar gelir ki gene firmalar iyi getiriyor ben olsam Türkiye ye oyunları 500 tl den çakarım dil mil de koymam.
Yine çerez parası. Kanka oyun firmaları 2 saatte çıkarır o paraları ya.

Steam yorumlarına bakmamışsınız hiç sanırm.
1622101564007.png
Ağladı mı yani? Neden yok diyor işte, hadi o zaman oyunlardan Arapça, Lehçe kalksın.

GTA 5 ve RDR2'nin çevirisi için ücretsiz başvuru yapıldı reddedildi, Saints Row 6'nın çevirisi türkçeoyunçeviri tarafından yapıldı anlaşma yapılarak.
Şimdi şöyle bir durum var, adam oraya koyacağı çevirinin sorunsuz olmasını istiyor, ücretsiz çeviri çok tehlikeli bir şeydir rockstar gibi koca şirketler için. Kalite kontrolünü saymıyorum bile.

Türkçe dil desteğinin gelmesi korsan ile alakalı değil.
Rusya korsan kullanımının en yoğun olduğu ülke. Şu an Rusça dil destekli AAA oyun çıkarmayanı dövüyorlar.

Şimdi şöyle bir durum var, adam oraya koyacağı çevirinin sorunsuz olmasını istiyor, ücretsiz çeviri çok tehlikeli bir şeydir rockstar gibi koca şirketler için. Kalite kontrolünü saymıyorum bile.
Parasını verip yaptırsın o zaman. Adamlar bedavaya yapmış, teklif sunmuş ve gelen cevap "Hayır.".

Geri
Yukarı