Oyunlarda 30 FPS Akıcı mı?

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Yani diyorlar da ben 55 bile olsa kasıyormuş gibi hissediyorum bana mı öyle geliyor ? 40-50 olursa kasma hissiyatı geliyor. Nasıl 30 FPS'de akıcı oynuyorum diyorlar anlayamıyorum bende mi sıkıntı var ? Yanlış anlaşılmasın herhangi bir ego kasmak sistemimi övmek gibi bir durum söz konusu bile olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 FPS'ye alıştığın için olabilir mi? :D Bazen vsync'ten de olabiliyor. 45-50 civarına düştüğünde görüntü takıla takıla ilerliyor. :D

30 FPS akıcı değildir tabii ki, kim demişse herhalde gözü falan bozuktur. 60 FPS ideal bir değerdir. Bana 55 FPS'de kasıyormuş gibi gelmese de kesinlikle 30 FPS'e akıcı diyemem.

30 FPS akıcı değildir tabii ki, kim demişse herhalde gözü falan bozuktur. 60 FPS ideal bir değerdir. Bana 55 FPS'de kasıyormuş gibi gelmese de kesinlikle 30 FPS'e akıcı diyemem.
Hocam inan eskiden 15-20 FPS oyun oynarken 30 olduğunda görüntü yağ gibi geliyordu. Şimdi 30 FPS bana 15 FPS akıcılığı sunuyor. :D

Akıcı değildir. Mesela ben eski laptopumda 45-50 FPS ile oynarken yeni laptopumda 120-130 ile oynuyorum. Arada çok ısınınca 55-60 FPS oluyor. Takıla takıla oynuyormuş gibi hissediyorum.

Sabit olmayan FPS rahatsız eder. Ben de PC'de oynadığım oyunlarda mutlaka 60'ı yakalamaya çalışırım ayar falan düşürürüm 30 gözüme çok kötü gelirdi ancak PS4 aldım Uncharted 4 oynadım 30 FPS sabit bi şikayetim olmadı. Gözün alışmasıyla ilgili bu, 60'dan 40'a düşünce kötü olursun, sürekli 30'da oynarsan iyi gelir.

Bence onun sebebi droplar. Mesela 120 FPS'den 50'ye düşmesinin sebebi bir anlık takılma, fazla yüklenme veya işleme, bence o anda sizin göremediğiniz çok kısa bir sürede o FPS 20'den de aşağı inip çıkıyorsa işte o zaman takılmayı çok rahat hissedersin. Ama stabil 30 verebilirse GPU o zaman takılma göremezsiniz. Ama 30 vermesi zaten zorlanarak verdiği bir değer olduğu için bir anlık ta olsa 20'nin altına düşmesi kaçınılmaz olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı