Oyunlarda Ani FPS Düşmesi Sorunu

Arkadaşlar CS:GO'da da PUBG'de de aynı problemi yaşıyorum. CS:GO'da 220 FPS'den 80'e kadar düşüyor sonra tekrar düzeliyor. PUBG'de 80'den 35-45 bandına düşüyor. Format attım ve orijinal Windows kurdum fakat sorun devam ediyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sercan problem 3-4 aydır var.İşlemcim 88-89 derece bandına çıkıyor fakat ThrottleStop aracılığıyla turbo'yu devre dışı bırakınca ani takılmalar düzeliyor ve sıcaklıkta düşüyor fakat bende program kullanmayı istemiyorum.
Problem yeni mi olmaya başladı? Sıcaklıklar ne durumda?
dizüstü mü kullanıyorsun
Evet dizüstü.
Sisteminizi yazar mısınız?
Ekran kartı:GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
İşlemci:i7 7700HQ 2.80 GHz Turbo ile 3.40 GHz
Bellek:16 GB DDR4 2400 MHz
SSD:256 GB Samsung
HDD: 2TB Seagate
Oyunlar ssd'ye kurulu.

Eğer oyun bilgisayarı ise şarjdan çıkardığında genellikle performans düşer. Monsterdaki gibi bir kontrol merkezi uygulaman varsa pildeyken performans modunu değiştirmen işe yarayabilir.
Sercan problem 3-4 aydır var.İşlemcim 88-89 derece bandına çıkıyor fakat ThrottleStop aracılığıyla turbo'yu devre dışı bırakınca ani takılmalar düzeliyor ve sıcaklıkta düşüyor fakat bende program kullanmayı istemiyorum.

Evet dizüstü.

Ekran kartı:GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
İşlemci:i7 7700HQ 2.80 GHz Turbo ile 3.40 GHz
Bellek:16 GB DDR4 2400 MHz
SSD:256 GB Samsung
HDD: 2TB Seagate
Oyunlar ssd'ye kurulu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı