Oyunlarda Anormal Hızlanma Sorunu

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar bir arkadaşım 5 aydır bu sorunu yaşıyor. Denemediği yol kalmadı. Hem masaüstü bilgisayarın da, hem dizüstü bilgisayarın da hem de PS3'te bu sorunu yaşıyor. Oyunlarda animasyonlar da anormal bir hızlanma var. FPS artışı falan değil hani videoyu 2X hızda izlersiniz ya aynı onun gibi. İşte buda örnek bir video. Dikkat ederseniz o düşüşlerde bir hızlanma var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedikleri;
1- Komple yeni sistem topladı aynı sorun devam ediyor parçaların hepsi farklı.
2- Elektrikçiyi çağırıp voltajları kontrol ettirdi onlarda da sorun yok.
3- Windows 10 kullanıyor tüm sürücüler güncel ve oyunlarda orijinal olup güncel. Ve BIOS'da güncel.
4- PSU değiştirdik. Akım korumalı priz ile UPS bile aldık oda çözmedi.

Sizce ne yapmalı daha ? Özellikle video'da 21.saniyeye bakın. @JaroxJamaica @Adion @MF @Asım Demir

DPC Latency Checker'in dediklerine kulak asmamamışsınız gibi. Dediği şekilde tüm driverları ve gereksiz donanımları izole edip aynı yazılımda deneyin.

Deneyimli bir kullanıcı gibi gözüküyorsunuz. Profiler/debugger araçlarıyla aranız iyi mi?

FCAT kullanma imkanınız var mı? Yoksa mecburen FRAPS'ın verdiği güvenilmez frame time verilerine kalıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğiniz araçları hiç duymadım fakat frapslık bir iş yok zaten. Dediğim gibi sorun fps sorunu değil zaten. FPS yüksek hep ama sabitlesekte işe yaramıyor. Ölçüm yapmayı gerektircek bir durum yok artık.

Bugün windows xp 32bit kurdum sıfırdan bir de bununla deniyim dedim ve bu sefer pcd latency'de tüm grafikler düştü. Tamamen hatasız oldu yem yeşil ancak gel gelelim oyunlar gene hızlanıyor.

söylediğiniz araçları hiç duymadım fakat frapslık bir iş yok zaten. dediğim gibi sorun fps sorunu değil zaten. fps yüksek hep. ama sabitlesekte işe yaramıyor. ölçüm yapmayı gerektircek bir durum yok artık.

bugün windows xp 32bit kurdum sıfırdan. bir de bununla deniyim dedim ve bu sefer dpc latency'de tüm grafikler düştü tamamen hatasız oldu yem yeşil ancak gel gelelim oyunlar gene hızlanıyor.

FRAPS fps için değil frame zamanı için önerdim. Ki FCAT kullanamıyorsanız mecburen kullanacaksınız. Fps kilitleyince monitöre her frame 16.7 ms'de yetişiyor mu önce onu belirlemek zorundasınız. Burada GPU'nun işi bitirmesinden değil, ekrana ne zaman geldiğinden emin olmamız lazım.

Debug ve profile konusunda kullanımı çok basit araçlar var içlerinde, önce frame time analizi yapalım sonra bakarız.

Ek olarak DH'taki konunuza baktım, verilen çözümlerin hepsi alakasız şeyler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı