Oyunlarda FPS 60'a sabit

Berkin Keskin

Hectopat
Ekran kartı
RX5500 XT 4GB
Anakart
Gigabyte H410M H
İşlemci
i3 10100f 3.60Ghz
Arkadaşlar, hiçbir oyunda V-Sync açık değil. 60FPS sabitleyebilecek hiçbir şey yok ama hep 60a sabitleniyor, ne yaptıysam olmadı. Ekran kartı ayarlarına baktım, oyun ayarlarına baktım. Ekran kartından FPS aralığını bile 60'dan arttırdım ama olmadı, çözüm bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Afterburner'dan bakıyorsanız monitörün FPS değerinden yüksek göstermez genelde. Bir nevi FPS=HZ ilişkisi var. CS:GO/Valorant gibi oyunlarda olmuyor değil mi?

Arkadaşlar, hiçbir oyunda V-Sync açık değil. 60FPS sabitleyebilecek hiçbir şey yok ama hep 60a sabitleniyor, ne yaptıysam olmadı. Ekran kartı ayarlarına baktım, oyun ayarlarına baktım. Ekran kartından FPS aralığını bile 60'dan arttırdım ama olmadı, çözüm bilen var mı?

Belki de cihazındaki bir teknoloji V-Sync açık olmadan monitörüne göre FPS ayarlıyordur. Monitörüm 144Hz (örneğin) diyorsan ama yine de böyle diyorsan Hz ayarlarına bak.

Msi Afterburner'dan bakıyorsanız monitörün FPS değerinden yüksek göstermez genelde. Bir nevi FPS=HZ ilişkisi var. CS:GO/Valorant gibi oyunlarda olmuyor değil mi?
MSI Afterburner da öyle bir olay yok lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. MSI Afterburner aldığınız FPS'i gösterir. HZ ile ilgisi yoktur.

Hocam aynı olay bende de oluyor. Sadece NVIDIA'da sanmıştım ama AMD'de de oluyormuş meğer. Tahminim genel anlamda bu yeni kartlar yüzünden gelen sürücülerden oluyor sanki. Eski sürücüler normal çalışıyordu ama güncelleyince bende de bu olay başladı.

Ekran kartı denetim masasından HZ'yi 60'dan 62'ye geçirince FPS 62 oluyor o mantığı söylüyorum ben.
Vsync açıksa normaldir. Onun haricinde Hz ile MSI Afterburner arasında bir bağlantı yok.

Geri
Yukarı