Oyunlarda FPS düşüyor

penthos77

Femtopat
Daha fazla  
Ben İncehesap'tan bir hazır sistem aldım. İlk geldiğinde sorun yoktu ekran kartı driverını güncelledim görüntü yırtılmaları başladı. DDU ile ekran kartını tamamen silip tekrar yükledim. Sorun devam ediyordu format attım Update'leri ve güncel sürücüleri indirdim. Farklı yollar denedim yine düzelmedi. Teknik servisine yolladım 2 defa arıza bulunamadı deyip yolladılar. İçine format talep ediyorum diye not bıraktım 2 defasında da format atmadan yolladılar. Kendim de beceremiyorum format atmayı sorunu çözemiyorum çaresiz kaldım bilgisayarcıya formatlatacağım ancak bilgisayar pahalı bayağı bilgisayarcı kripto uygulaması vs yükler mi? Ya da parça değiştirir mi şüpheleniyorum. Bilgisayardan anlayan bir tanıdığım akrabam vesaire de yok. Ne yapmalıyım?

Hocam yırtılma normal bir problem. V-Sync ile çözebilirsiniz.

Hocam FPS düşmesi yiyorum takılmalar oluyor yırtılmayı dediğiniz yolla çözdüm ama droplar hala devam ediyor.
Bilgisayarınızın özelliklerini atar mısınız? Sorunu yazmanız yeterli olmuyor pek.

Ryzen 5 1600 ASUS Prime B450M k II GTX 1650 XPG DDR4 3200MHz 16 GB RAM 8x2 240 GB SSD 1 TB HDD 550W +80 bronz PSU.

Hocam 3 boyutlu uygulamalarda yırtılma normal bir problem. V-Sync ile çözebilirsiniz. Format atmak ise kolay, Technopat rehberleri ile yapabilirsiniz.

Hocam Technopat rehberlerindeki gibi formatladım sorun hala devam ediyor.
Hangi sürücü yüklü şu an? Frekans düşmesi yaşıyor musunuz? Ya da ekran kartı kullanımının azalması?

Yaşıyorum hocam. Son sürüm driver yüklü eski sürümleri de denedim ancak sorun hala düzelmedi.

Isınınca mı oluyor? İşlemci, ekran kartı ve kullandığınız sürücü nedir?

Ryzen 5 1600.
GTX 1650.
Kullandığım sürücü en son sürüm 461.68 olması lazım.
İşlemci ve ekran kartı 70 dereceyi geçmiyor ısınma problemi yok.
Sorun aynı oyunda mı oluyor tüm oyunlarda mı oluyor?

Tüm oyunlarda oluyor hocam GTA SA da bile oluyor o derece.

Ryzen 5 1600.
GTX 1650.
Kullandığım sürücü en son sürüm 461.68 olması lazım.
İşlemci ve ekran kartı 70 dereceyi geçmiyor ısınma problemi yok.

Hocam frekans belirli yerlerde mi düşüyor? İşlemci kullanımı artınca mı düşüyor? Oyundaki çözünürlük nedir? Bir de sürücüyü nereden indirdiniz?

Geri
Yukarı