Oyunlarda iyi performans göstermek için ne kadar oynamış olmalıyız?

"ForR"

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda yeni sistem topladım lakin hangi oyuna odaklansam bilemiyorum. Genel olarak bütün oyunlarda orta düzey bir yeteneğe sahipim lakin ben bunu bir iki oyunda yoğunlaştırmak istiyorum. Bir oyunda gerçekten iyi oynamak için ne kadar zamana ihtiyacımız var? Bir iki oyunu gerçekten çok iyi oynamak istiyorum ama yapamıyorum. Yoksa ben mi kendimi çok acele ettiriyorum. İyi oynayamadıkça sinir oluyorum. Ne yapmam gerek? Bir de varsa güzel rekabet gerektiren bir oyun önerisinde bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rekabetçi oyunlar, yeteneğin yanında belirli ölçüde zeka da ister. Bir oyunu gerçekten iyi oynamak kaç saat ister, o oyundan oyuna değişir.

Herkes çok iyi oynamak ister ama gel gelelim kimse potansiyelini aşamaz. Önemli olan, neler yapıp neler yapamayacağını bilip ona göre oynamak. Mesela PUBG, R6 gibi oyunlarında, çok iyi aim ve keskin reflekslere sahip olmayan bir oyuncu bu açığını oyunu iyi okuyup pozisyon alma vs. aksiyonlarla kapatabilir. Youtube ya da başka yerlerde insanları izleyip benimde böyle oynamam gerekiyor düşüncesi genelde hüsranla sonuçlandırır. 🙂

Önemli olan zor ve sıkıntılı durumlarda sakin kalıp belirli strateji ve pratik zeka ile mevcut durumu en iyi şekilde atlmak. Bunu yapabilen iyi oyuncu oluyor zaten.

Peki birden çok kötü oynamaya başlamak oyunu az oynamaktan mıdır yoksa psikolojik midir ? Bu sorunu çok yaşıyorum konuyu açmamın ana sebebi neredeyse bu. CSGO'yu yeni başlamama -yaklaşık 80 saat- rağmen 1000 saat adamlar denk geliyordu ve 30 kille kadar çıkabiliyordum fakat birden çok kötü oynamaya başladım. 1 hafta girmeyeyim dedim ve oyundan soğudum. Bu herkeste mi oluyor yoksa sadece bana mı ?

Peki birden çok kötü oynamaya başlamak oyunu az oynamaktan mıdır yoksa psikolojik midir ? Bu sorunu çok yaşıyorum konuyu açmamın ana sebebi neredeyse bu. CSGO'yu yeni başlamama -yaklaşık 80 saat- rağmen 1000 saat adamlar denk geliyordu ve 30 kille kadar çıkabiliyordum fakat birden çok kötü oynamaya başladım. 1 hafta girmeyeyim dedim ve oyundan soğudum. Bu herkeste mi oluyor yoksa sadece bana mı ?

Bunlar normaldir bazı online çatışma oyunları siz oyuna yeni başladığınızda size o oyunu sevin ve ona bağlanın diye sizi kendinizi iyi oyuncu hissettirmenizi sağlayacak yöntemler uygular

Ben PUBG, R6'te çok kötüyüm, CS:GO'da ise hala Gümüş 4 seviyesindeyim. Fakat Battlefield ve Star Wars: Battlefront serilerinde gayet iyiyim. Herkesin iyi oynayabildiği oyunlar vardır. Realistik oyunları oynayanları hep kıskanmışımdır, fakat bana uygun değil. Strateji seviyorum, ama profesyonel değilim, orta seviye bir stratejiciyim. Önemli olan kendine uygun oyun ve türünü bulman. Sonra antrenman yapacaksın. İlk Battlefield 4 oynadığımda 2 öldürme, 15 ölüm oranı vardı. En son oynadığımda 35 öldürme, ölüm 18'ti.

Mesela ben 1-2 ay CS:GO oynamasam ama gece bilgisayarı açıp otursam başına çok rahat takımı taşırım öyle diyeyim. CS:GO uzun süre oynamayınca bende herhangi bir gerileme olmuyor nedense ayrıca geceleri daha iyi oynuyorum ki nedeninin odak olduğu düşünüyorum.
Bu arada CS:GO bana göre moral oyunu, moralin iyiyse canın CS:GO oynamak istiyorsa kendini hazır hissediyorsan girilecek bir oyun.

Rekabetçi oyunlarda hırsta yapman lazım bugünde 2 tane maç atıyım diye maçlara beklentisiz ve sırf oynamak için girersen performansın çok düşer. Oyundan soğursan ise bir süre bırak başka oyun türleri oyna mesela Rainbow Six ten sıkıldın git Civilization 6 gir kendini bir oyuna şartlamanada hiç gerek yok.

Ben ve abim yıllarca Diablo 2 oynadık.O fareyi kullanmayı nokta atışı yaparken ben hala düşük seviyelerdeyim.Ben daha çok donanımcıyım galiba.

Ben PUBG, R6'te çok kötüyüm, CS:GO'da ise hala Gümüş 4 seviyesindeyim. Fakat Battlefield ve Star Wars: Battlefront serilerinde gayet iyiyim. Herkesin iyi oynayabildiği oyunlar vardır. Realistik oyunları oynayanları hep kıskanmışımdır, fakat bana uygun değil. Strateji seviyorum, ama profesyonel değilim, orta seviye bir stratejiciyim. Önemli olan kendine uygun oyun ve türünü bulman. Sonra antrenman yapacaksın. İlk Battlefield 4 oynadığımda 2 öldürme, 15 ölüm oranı vardı. En son oynadığımda 35 öldürme, ölüm 18'ti.
Oyun ikizimi buldum [emoji3] Bende bir ara zar zor Silver Elite oldum ne düşüyorum ne yükseliyorum. BF1 de en fazla 5 silaha iyi sayılırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı