Oyunlarda izahı olmayan fiyat artışları

Arkadaşlar şunu anlatmamız lazım. Uzun bir süredir firmalar sabit kur uygulaması vs durumlarla bizlere kolaylık sağladılar ama bunun da bir limiti var. Onlar da enayi değiller Türkiye’ye ucuz oyun satsınlar. Eninde sonunda bu olacaktı bu fiyat artışları yaşanacaktı. Büyük resme bakın artışların sorumlusu kim bunu bir düşünün. Alım gücümüzü, hayatta keyif aldığımız her şeyi birer birer elimizden alan kimler bunu düşünün.

Arkadaşlar şunu anlatmamız lazım. Uzun bir süredir firmalar sabit kur uygulaması vs durumlarla bizlere kolaylık sağladılar ama bunun da bir limiti var. Onlar da enayi değiller Türkiye’ye ucuz oyun satsınlar. Eninde sonunda bu olacaktı bu fiyat artışları yaşanacaktı. Büyük resme bakın artışların sorumlusu kim bunu bir düşünün. Alım gücümüzü, hayatta keyif aldığımız her şeyi birer birer elimizden alan kimler bunu düşünün.
Hayır ahbap gidip oyun firmalarına sosyal medyadan olmayan oyuncu kitlemizle baskı yapıp hakkımızı aramalıyız.

Bu Rockstar'ın tercihi ve sonucu, kalitesini bozmadan yılda 1 oyun da çıkarabilir, kalitesini bozmazsa 10 yıllık geliri tabii ki artacaktır, stüdyo kaliteli mal çıkarıp az ve öz çıkarmayı gaye etmiş bir stüdyo olarak çalışıyor.
Tamam işte dediğin gibi firmalarda o yüzden en küçük paranın bile peşinden koşmaya çalışıyor. Her yıl oyun çıkarsaydı bu seferde yarattığı masrafı karşılamayacak hale gelirdi. Örnek Ubisoft.

Kesinlikle. Bilgisayar zibilyon TL olduktan sonra, oyun bilmem kaç olursa ne olur? Geri adım atıp görüş alanını büyütmek gerek.

Hayır ahbap gidip oyun firmalarına sosyal medyadan olmayan oyuncu kitlemizle baskı yapıp hakkımızı aramalıyız.
Bu kadar aşağılık kompleksi gerçekten fazla, ya konuyu oku o şekilde yorum yap, ya da okumadan kulaklarını kapatıp anlamsız şeyler söyleyerek lütfen komik bir yorumda bulunma, kendini küçük düşürüyorsun.

Kesinlikle. Bilgisayar zibilyon TL olduktan sonra, oyun bilmem kaç olursa ne olur? Geri adım atıp görüş alanını büyütmek gerek.
Ne oyunların son tüketiciye satış maliyeti olmadığını algılayıp anlayabiliyorsunuz, ne burada benim hepimiz için bir şey söylediğimi algılayabiliyorsunuz bir kendinizi gündemi takip eden üstün kişilikler olarak görüp, hiçbir şeyi görmemeye devam edin arkadaşlar sonunda kaybeden tüm topluluk olacak bu gece bu kadar baş ağrısı yeter, söylemek istediklerimi ifade ettiğimi düşünüyorum okuyup, algılayıp, istediğiniz gibi düşünebilirsiniz iyi geceler.

Ne oyunların son tüketiciye satış maliyeti olmadığını algılayıp anlayabiliyorsunuz, ne burada benim hepimiz için bir şey söylediğimi algılayabiliyorsunuz bir kendinizi gündemi takip eden üstün kişilikler olarak görüp, hiçbir şeyi görmemeye devam edin arkadaşlar sonunda kaybeden tüm topluluk olacak bu gece bu kadar baş ağrısı yeter, söylemek istediklerimi ifade ettiğimi düşünüyorum okuyup, algılayıp, istediğiniz gibi düşünebilirsiniz iyi geceler.
İyi geceler,

Hepimiz için dediğini bende biliyorum, Albert Camus misali hayat acı ile güzeldir, hadi oyunlar 9999TL olsun demiyorum. Oyun alabiliyorum, şükür. Ee herhalde zittini isteyecek değilim.

Ancak tepki yanlış yerde. Firmaya değil başka yere olması gerek.

İşte senin gibi düşünenler olduğu için zaten çevirinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Fiyatlar çok arttı bu saatten sonra çeviri getirsen ne getirmesen ne? Oyunlar ucuz olsa hadi neyse diyeceğim ama kur ortada.
Oyuna yine para ver ama makul meblalar .. Bazı firmaların AAA bir oyunu için 1K'da versen 10K'da versen adam Türkçe çıkartmıyor. Yapay zeka destekli Tr çeviri yapanlar çoğalmaya başladı , indir korsanını yap yamanı oyna geç. Fazla kasmaya gerek yok.
Şu konuda etiklikle ilgili konuşanların hepsinin tuzu kuru şu anda. 100 liradan RDR2 almış adam 2 sene sonra istediği oyun için 2500 lira istenince korsan indirmesini bilen tiplerden.

Ulkenin genc nufusu fazla diyorsun ama ben benim yasimda olupta orijinal oyun kulturu olan adam gormedim. Ulkede orijinal oyun kulturu yok. Mahalle bilgisayarcisina indirtiyorlar o bahsettigin oyunlari. Ha oyun alma kulturu olan adam da gidip oyunlarin tanesine 1000 TL bayilamaz.

Ulkenin genc nufusu fazla diyorsun ama ben benim yasimda olupta orijinal oyun kulturu olan adam gormedim. Ulkede orijinal oyun kulturu yok. Mahalle bilgisayarcisina indirtiyorlar o bahsettigin oyunlari. Ha oyun alma kulturu olan adam da gidip oyunlarin tanesine 1000 TL bayilamaz.
Bazı konularda aynı fikre sahip olmamıza rağmen diskile atman. Sen mi okuduğunu anlamadın yoksa ben mi düzgün yazamadım bilmiyorum da fazla takılma böyle :d

Geri
Yukarı