Oyunlarda Kasma Düşük FPS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fırat Günel

Hectopat
Merhaba Benim Bilgisayarımın Ram'i 1.5 gb.

Minecraft oynarken Oyun Aşırı derecede kasıyor 3 ila 10 fps e kadar düşüyor. Kuzenimin laptop u bnmknden bir farkı yok ancak onun ramı 2gb, onda kasmıyor. 4gb ram almayı düşünüyorum. RAM yükseltirsem oyunlarda yüksek fps alablir miyim ? Örenmek istediğim ram fps yükseltir mi ?

Oyun ayarlarını biraz aşşağıya çekersen fps artar.Ram arttırman işe yarayabilir ama dağlar kadar farkta olmaz.Kuzeninin işlemciside intel p4 mü ?

Bu sistem miadını çoktan doldurmuş. FPS düşüklüğünün nedeni en çok ekran kartından kaynaklanır. Ama ekran kartı alsan o işlemciye HD7750 belki alınır. Alırsan HD7750'ye 400 Watt 80 Plus bir güç kaynağı gerek. Bu da ekran kartı + güç kaynağı = 230 + 170 = 400 TL'ye gelecek. Bu sistem için 400 TL masraf akıl karı değil.

Ayrıca RAM'i 4 GB yapmak hiç bir işe yaramaz. Ekran kartında da öyle.

Bu sistem miadını çoktan doldurmuş. FPS düşüklüğünün nedeni en çok ekran kartından kaynaklanır. Ama ekran kartı alsan o işlemciye HD7750 belki alınır. Alırsan HD7750'ye 400 Watt 80 Plus bir güç kaynağı gerek. Bu da ekran kartı + güç kaynağı = 230 + 170 = 400 TL'ye gelecek. Bu sistem için 400 TL masraf akıl karı değil.

Arkadaşın laptopu var. Ekran kartı değiştirilemeyen bir laptoptur büyük ihtimalle.

Oyun ayarlarını biraz aşşağıya çekersen fps artar.Ram arttırman işe yarayabilir ama dağlar kadar farkta olmaz.Kuzeninin işlemciside intel p4 mü ?

Evet onunki de P4 ve onun 1.9 Ghz işlemcisi falan var 2 GB RAM'ı var benimki 1.5 GB RAM DDR3. Ayrıca zaten en düşük performansta oynuyorum. 5 FPS alıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Peki masaüstü bilgisayrda da aynı oluyor 1 GB RAM, 2.0 işlemcil 612'lik ekran kartı var ben ekran kartı mı yükseltiyim yoksa RAM mi ?

Paraya yazık olur.O sisteme 7750 yeni sistem toplasa daha iyi.Anakart ve HDD zaten belli.Sırf minecraft gibi bir oyun içinde para dökülmez o sistem adam etmek para kaybı yeni güncel soket kullanan anakartlarla yeni sistem toplasa daha iyi olur.
Sistem muhtemelen Klasik 512mb ekran kartı 64 Bit , 50 GB IDE , DDR 1GB + 512 TARZI , P4 TAM MODEL YAZMAMIŞ MUHTEMELEN 478 PİN ARK | Intel® Pentium® 4 Processor 2.00 GHz, 512K Cache, 400 MHz FSB bu olabilir.

Kısaca yeni sistem toplama vakti gelmiş ve geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
512 MB ekran kartı mı? Seni bi eğitime alalım genç:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı