Oyunlarda saldırgan oluyorum

Arkadaşlar çok değişik bir sorunum var oyunlarda. Kimseye açamadım bu konuyu, en azından buraya yazmak istedim yaptığım normal mi diye. (hiç normal olduğunu düşünmüyorum ama).

Sorunum şu; oyunlarda hep bir değişiğim. Yani Skyrim oyunundan örnek vereyim, mesela karakterimin adı Legolas ama büyücü kasıyorum. Bunda ne var demeyin devamı da var. Mesela oyundaki dilencilere önce para verip sonra öldürüp paramı geri almak hoşuma gidiyor veya NPC'leri önce öldürüp sonra canlandırma büyüsü ile canlandırıp sonra tekrar öldürüyorum. Veya tipini beğenmediğim, bana kötü davranan NPC'leri yatmalarını bekleyip öldürüyorum. Yaşantımda normal biriyimdir ama iş oyuna gelince kendimi tanıyamıyorum. Her yeni oyuna başladığımda bu sefer normal oynayacağım diyorum ama kendimi kaybediyorum hep.
Ben de öyleyim. CoD'da da zorunda olmasam bile bazen adamı oyunda uygun olan en vahşi yöntemlerle öldürmeye çalışıyorum. GTA:SA'da "crack dealer" diye geçen uyuştu**cu satıcılarınının
kafalarını silahla veya katanayla uçuruyorum.
Gerçek hayatta da saldırgan değilseniz normaldir. Öfkeliyken oyuna girdiğimde vahşet yapmadan çıkmam ki bu normaldir ama sebepsizse veya eğlence içinse normal değildir.

Hocam bende de öyle. GTA V'deki emektar hanım ablalarımızı iş sonunda öldürüp parayı geri alıyordum. Veya bir adama yumruk atıp adam bana saldırırken polis çağırıyordum. Polis adamı tutuklayıp arabaya koyunca takip edip yolda kamyonla son sürat çarpıyordum. Şerefsizlik RP'si yapmak hoşuma gidiyor bazen.

Size BeamNG.drive simülasyonunu öneririm. İçinizdeki vahşiyi sakinleştirebilirsiniz hocam 😃

Arkadaşlar çok değişik bir sorunum var oyunlarda. Kimseye açamadım bu konuyu, en azından buraya yazmak istedim yaptığım normal mi diye. (hiç normal olduğunu düşünmüyorum ama).

Sorunum şu; oyunlarda hep bir değişiğim. Yani Skyrim oyunundan örnek vereyim, mesela karakterimin adı legolas ama büyücü kasıyorum. Bunda ne var demeyin devamı da var. Mesela oyundaki dilencilere önce para verip sonra öldürüp paramı geri almak hoşuma gidiyor veya NPC'leri önce öldürüp sonra canlandırma büyüsü ile canlandırıp sonra tekrar öldürüyorum. Veya tipini beğenmediğim, bana kötü davranan NPC'leri yatmalarını bekleyip öldürüyorum. Yaşantımda normal biriyimdir ama iş oyuna gelince kendimi tanıyamıyorum. Her yeni oyuna başladığımda bu sefer normal oynayacağım diyorum ama kendimi kaybediyorum hep.

Hocam sen en iyisi oyunu kapatıp bir psikoloğa görün.

Ben yansıtıyorum. Gayet güzel oluyor.
1616490178281.png

Hocam sen en iyisi oyunu kapatıp bir psikoloğa görün.

Cidden görünmeli miyim? Haklısınz aslında doğru bir davranış değil yaptığım.

Ben de öyleyim. CoD'da da zorunda olmasam bile bazen adamı oyunda uygun olan en vahşi yöntemlerle öldürmeye çalışıyorum. GTA: Sa'da "crack dealer" diye geçen uyuştu**cu satıcılarınının
kafalarını silahla veya katanayla uçuruyorum.
Gerçek hayatta da saldırgan değilseniz normaldir. Öfkeliyken oyuna girdiğimde vahşet yapmadan çıkmam ki bu normaldir ama sebepsizse veya eğlence içinse normal değildir.

Doğru diyorsunuz. Gerçek hayatta yok böyle sorunlarım oyunda değişiyorum.
Hocam bende de öyle. GTA V'deki emektar hanım ablalarımızı iş sonunda öldürüp parayı geri alıyordum. Veya bir adama yumruk atıp adam bana saldırırken polis çağırıyordum. Polis adamı tutuklayıp arabaya koyunca takip edip yolda kamyonla son sürat çarpıyordum. Şerefsizlik Rp'si yapmak hoşuma gidiyor bazen.

Size BeamNG. Drive simülasyonunu öneririm. İçinizdeki vahşiyi sakinleştirebilirsiniz hocam 😃

Öneri için sağ olun. Çeşitliliği var mı hocam değişik yöntemler falan?

Yeni konular

Geri
Yukarı