Oyunlarda sıçradığınız/korktuğunuz oluyor mu?

Ben de nedense hiç olmuyor, korkamıyorum. Amnesia oynayayım dedim, hiçbir korkunçluğu yok. Oynanışta berbat, sildim oyunu. Herhangi bir zombi oyunundan zaten korkmuyorum. Alan Wake korkunç dediler, oynadım ve hikayesi için bitirdim yine korkmadım. Outlast dediler, saçma geldi. En son korktuğum 10-11 yaşlarındayken Garez izlemiştim. Onda baya korkmuştum ama çocukluk işte.

Lisedeyken ilk Far Cry oyununu oynarken orman içinde platformların olduğu bir bölüm vardı. O bölümde ağaçlar arasında yüksek platformdayken tek dert düşman askerler oluyordu ama bir nedenle platformdan atlayıp yere inince işler 10/10 gerilim filmine dönüyordu. Çünkü yerde trigen denilen yaratıklar vardı ve çok uzaktan bir anda zıplayıp ölümcül darbeyi vuruyorlardı. İşte omurganın gerilmekten kaskatı olduğu o durumda bir taraftan ses duyup üstüme doğru sıçrayan trigen gördüğümde kalp krizi geçirecek gibi oluyordum. O bölümde ses duyduğumda sesin geldiği yere bakmak yerine gözlerimi kapatıyordum artık. :D

The Elder Scrolls oyunlarını hep pure archer/assassin olarak oynarım, haliyle yakın dövüş ve zırh konusunda çok eksik karakterle oynamayı tercih ediyorum. Durum bu olduğu için yüksek sneak özellikleri ile arazide de görünmeden gitmem gerekiyor çoğu zaman fakat bazen bir kayadan aşağı atladığımda arkamdan ayı sesi geldiği zaman fareyi monitöre fırlattığım oldu. Ölmemem zaten görünmeme yeteneğime bağlıyken, göründüğüm için gizlilik skilleri ile yüksek hasar veremediğim bir anda elimde ok ve yayla ayı/troll karşısında kaldığım zamanlarda ağlayasım geliyordu.

Halo oyunlarında da 2 Hunter (Mgalekgolo) ya da birkaç Jiralhanae arasında kalınca da yavaştan saldığım olmuyor değil. :D

Bonus: Kirov Reporting... Bilenler ne demek istediğimi anladı. :D

CS:GO Dust 2 haritasında tünelden alt tünele indikten sonra mide doğru giderken kutuların arkasından birisi üstüme atladı. Bende korkudan rastgele ateş edip vurmuştum.

Genelde Dead by Daylight'ta yerimden sıçrarım, bazı katiller gizlice yaklaşabiliyor.

Görüntüsü korkunç olmasa da olur, ''çat'' diye geçirince bıçağı göğsüne ister istemez korkuyorsun.

Şöyle örneklendirilebilir;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olmaz mı? Cry of Fear ve Amnesia serisinde çok oldu.
Şu aralar ise The Long Dark'ta oluyor. Defalarca kurtlara, ayılara yakalanmama rağmen hala o saldırdıkları anda korkuyorum. Sırf bu yüzden normal modda oynadığımda sıkıntı çekmememe rağmen kolay modda açtım. Kurtlar beni görünce kaçıyordu ne güzel. Ben de bir yerden sonra saldım, etrafıma bile bakmadan yürüyordum. Gece saatlerinde kapalı bir yerden başka yere gitmem gerekiyordu. Ben de hızlı olsun diye koşarak gittim. Tam kapı eşiğine verdiğimda kaçan kurt sesi yerine saldıran kurt sesi duydum. Gerçekte olsa kapıdan girmek yerine kapıya tırmanmıştım. Oyunu durdurup birkaç dakika evde gezmem gerekti.

Geri
Yukarı