Çözüldü Oyunlarda tam ekran ve çerçevesiz ekranda grafik farkı oluşuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, ben arka planda birkaç uygulama çalıştırdığım için oyunlarımı genelde çerçevesiz olarak oynuyorum. Yani aslında tam ekran gibi, sadece Windows tuşuna basınca oyun alta almıyor, direkt menü falan açılıyor. Her neyse, az önce şöyle bir şey fark ettim. Her oyunda tam ekrana alınca grafiklerin parlaklığı artıyor fakat çerçevesize alınca oyun tonu daha bir sinematik, karartılı oluyor. Bu sorun neden olur, bilen var mı? Bir de siz de bir oyun açıp tam ekran ve çerçevesiz olarak dener misiniz?
NOT: Oyunların grafik ayarlarındaki parlaklık kısmında değişiklik olmuyor.

Çözüm
Arkadaşlar, ben arka planda birkaç uygulama çalıştırdığım için oyunlarımı genelde çerçevesiz olarak oynuyorum. Yani aslında tam ekran gibi, sadece Windows tuşuna basınca oyun alta almıyor, direkt menü falan açılıyor. Her neyse, az önce şöyle bir şey fark ettim. Her oyunda tam ekrana alınca grafiklerin parlaklığı artıyor fakat çerçevesize alınca oyun tonu daha bir sinematik, karartılı oluyor. Bu sorun neden olur, bilen var mı? Bir de siz de bir oyun açıp tam ekran ve çerçevesiz olarak dener misiniz?
Not: Oyunların grafik ayarlarındaki parlaklık kısmında değişiklik olmuyor.

Monitör parlaklık ayarlarını oyunun parlaklık ayarıyla eşitlersen sorun çözülecektir.
Not: Oyunların grafik ayarlarındaki parlaklık kısmında değişiklik olmuyor.

Monitör parlaklık ayarlarını oyunun parlaklık ayarıyla eşitlersen sorun çözülecektir.

Çözüm

Teşekkürler ek olarak oyundan görseller aldım. Mesajımdaki link ekran görüntüsü olan resim çerçevesiz, diğer altta küçük resim olarak koyduğum da tam ekran modundaki hali.

Dosya Ekleri

• ACOdyssey_2021_06_30_20_09_46_417.png
    ACOdyssey_2021_06_30_20_09_46_417.png
    3 MB · Görüntüleme: 89

Yeni konular

Geri
Yukarı