Oyunlarda tırtıklı kenarlar ve titreyen grafikler

cemalycts

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam. Resimde de görebileceğiniz üzere oyunumda kenarlar tırtıklı ve grafikler aşırı kötü. Bunu çözmek için anti aliasing ayarını yükselttim ancak sorun hem devam etti yani birazcık azalsa da grafikler titremeye devam etti ve oyunum feci kastı. En üst seviyeye çeksem bile titreme vardı ben hareket edince ve oyun 10 FPS oldu.
Problemi çözmek için bilgisayarı formatladım driverleri silip yükledim ama hala aynı sorun devam ediyor. Oyun oynayasım gelmiyor.
Ekran kartı: MSI GTX 1650.
İşlemci: i5 9400F.
8 GB RAM.
240GB SSD.
Ekran kartında yazılımsal bir sorun yok sanırsam driverleri silip yüklememe rağmen düzelmedi. Donanımsal bir sorun olabilir mi? Servisine göndermeyi düşünüyorum. Değiştirebilirler mi ya da bir iade hakkım olabilir mi?
CSGO'da da karakter böyle kötü gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1606305455626.png
    1606305455626.png
    752,2 KB · Görüntüleme: 336
  • 1606305547104.png
    1606305547104.png
    979,6 KB · Görüntüleme: 310
  • 1606308947616.png
    1606308947616.png
    313,2 KB · Görüntüleme: 301
Son düzenleme:
Benim 2 tahminim var.
1: Sistemin kötü değil bu oyundan en az 60 FPS alman gerek, bence servise falan götürebilirsin belki bir hata falan olabilir.
2: Oyunlarda monitörünün tazeleme hızından çok FPS alırsan yani mesela 60Hz monitörde 100FPS alırsan dediğin sorunlar olabilir bu yüzden gsycn monitör kullanmanı gsycn monitörün yoksa oyunun ayarlarından vsycn i açmanı öneririm.
Not: Bende de i5 9400F ve RTX 2060 6 GB vardı senin dediğin sorunlardan oluyordu vsycn özelliğini açıp bilgisayarı yeniden başlattım birden çözüldü mesela.
(Umarım işine yarar bir sorun olursa lütfen bana bildirmeni talep ederim, iyi günler.)

Benim 2 tahminim var.
1: Sistemin kötü değil bu oyundan en az 60 FPS alman gerek, bence servise falan götürebilirsin belki bir hata falan olabilir.
2: Oyunlarda monitörünün tazeleme hızından çok FPS alırsan yani mesela 60Hz monitörde 100FPS alırsan dediğin sorunlar olabilir bu yüzden gsycn monitör kullanmanı gsycn monitörün yoksa oyunun ayarlarından vsycn i açmanı öneririm.
Not: Bende de i5 9400F ve RTX 2060 6 GB vardı senin dediğin sorunlardan oluyordu vsycn özelliğini açıp bilgisayarı yeniden başlattım birden çözüldü mesela.
(Umarım işine yarar bir sorun olursa lütfen bana bildirmeni talep ederim, iyi günler.)

Servise göndereceğim zaten benim de düşüncem o yönde ancak ayarlarda zaten V-Sync'yi hep açıyorum. Açmama rağmen böyle oluyor. Belki biliyorsunuzdur bir şey soracağım. Benim bilgisayarımın iade günü geçti ancak aşırı kötü performansı var ve aslında bilgisayara hak ettiğinden fazla para ödedim. Bu yüzden iade etmek istiyorum ancak dediğim gibi günü geçti. Teknik serviste parça değişimi vs. talep edip en sonunda belki bilgisayarı iade etmek için şansım olur mu?

Benim tahminime göre bir parçası falan bozuk olabilir yani senin sisteminde yüksek ayarlarda rahatça oynaman gerek, benim kardeşimin ki seninle aynı sistemi ama rahatça oynuyor.
Ya da satın aldığın yer çakma ürün vermiş olabilir, bunu kontrol et derim.
Bir de, iade günü geçtiyse bence kabul etmeme ihtimalleri çok büyük anca dediğim gibi bozuk parça veya çakma ürün varsa kabul ederler diye düşünüyorum(ilk defa bende böyle bir durum gördüm, sistemin çünkü kaliteli nasıl böyle oluyor anlamadım)
(Bir sorun veya bir gelişme olursa beni haberdar eder misin, sonuçta nolacak çok merak ettim)
Başka sorun var mıdır acaba? Cidden faydam dokunsun istiyorum ve bildiklerimi sanada aktarmak istiyorum dostum.

Geri
Yukarı