Oyunlarda ve uygulamalarda tırtıklı kenar

Flawsome

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D35 8GB 3600MHz CL18 DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
XPG GAMMIX S70 BLADE 1TB 7400MB Okuma / 6800MB
Ekran kartı
ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB GDDR6 128 Bit
Anakart
ASUS EX-B760M-V5 D4-CSM 5333MHz (OC) DDR4
İşlemci
Intel Core i5-12400F 2.5GHz 18MB Önbellek
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık birkaç aydır gözlemlediğim ancak çözemediğim bir problemim var, bunu size nasıl anlatacağım bilmiyorum. Twitter'da, YouTube'da video izlerken, oyunlarda, Discord'da, Epic Games uygulamasında, Xbox Game Pass uygulamasında, fotoğraflarda her yerde tırtıklı kenarlar görüyorum. Size bunu anlatması çok zor, öncelikle YouTube ve Twitter'dan bahsedeyim. Twitter videoları ve özellikle YouTube önizlemeleri, her yer sanki hareket ediyor, durmadan texture shimmering oluyor her yerde. Oyun içlerinde DLSS açıkken bunu pek yaşamıyorum ama size LoL'de sadece Client'te gördüğüm bir sorunu göstereyim;

Soldaki arkadaşımın açtığı yayından, gayet düzgün kenarlı ve KDA yazısı düzgün, sağdaki ise benim ekranım. Neden bu kadar kötü görünüyor? Oyunlarda performans için çok fazla Regedit ayarıyla oynamıştım, sebep bu olabilir mi? Çünkü gerçekten iğrenç görünüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-16 025239.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-02-16 025239.jpg
    1,3 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran görüntüsü 2024-02-16 025247.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-02-16 025247.jpg
    1,3 KB · Görüntüleme: 47
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık birkaç aydır gözlemlediğim ancak çözemediğim bir problemim var, bunu size nasıl anlatacağım bilmiyorum. Twitter'da, YouTube'da video izlerken, oyunlarda, Discord'da, Epic Games uygulamasında, Xbox Game Pass uygulamasında, fotoğraflarda her yerde tırtıklı kenarlar görüyorum. Size bunu anlatması çok zor, öncelikle YouTube ve Twitter'dan bahsedeyim. Twitter videoları ve özellikle YouTube önizlemeleri, her yer sanki hareket ediyor, durmadan texture shimmering oluyor her yerde. Oyun içlerinde DLSS açıkken bunu pek yaşamıyorum ama size LoL'de sadece Client'te gördüğüm bir sorunu göstereyim;

Soldaki arkadaşımın açtığı yayından, gayet düzgün kenarlı ve KDA yazısı düzgün, sağdaki ise benim ekranım. Neden bu kadar kötü görünüyor? Oyunlarda performans için çok fazla Regedit ayarıyla oynamıştım, sebep bu olabilir mi? Çünkü gerçekten iğrenç görünüyor.

Keskinlik ayarlarıyla falan oynadıysanız bunu yaşamanız normal. Belki NVIDIA Denetim Masası üstünden 3D ayalarını değiştirmek işe yarayabilir.

Eğer olmazsa yaptığınız tüm ayarları eski haline getirip öyle deneyin.

Keskinlik ayarlarıyla falan oynadıysanız bunu yaşamanız normal. Belki NVIDIA Denetim Masası üstünden 3D ayalarını değiştirmek işe yarayabilir.

Eğer olmazsa yaptığınız tüm ayarları eski haline getirip öyle deneyin.
Keskinlik ayarlarıyla oynamadım, ayarları geri yükle ile sıfırladım ancak çözüm olmadı.

Bu problemin yani texture shimmering flickering bad antialiasing sorunun sebebi anakart arkadaşlar marka model fark etmeksizin hem Intel çipset hem de AMD çipsetli anakartlartlar da yaşanan bir durum çözüm anakartı değiştirmek!

Geri
Yukarı