Oyunlardan eski zevki alabiliyor musunuz?

1,5 yıldır büyük bir oranda okullar kapalı olduğu için oyun oynayacak çok fırsatım oldu ve Intel HD Graphics 520'nin berbat performansı da daha ayrı bir sorun. Seneye 1650 Super & R5 1600 AF PC almayı düşünüyorum. Muhtemelen donanımın beni kısıtlayışı büyük oranda kalkacağı için tekrar zevk alırım.

Pandemi zamanında Soma, Portal, Portal 2, Half-Life: Source (+2 yan oyunu), Half-Life 2 (+2 episode), Left 4 Dead 2 (hikayesi yok ama senaryosu var.) bitirdim. Yeni PC alabilirsem yüksek grafiklerle tekrar oynayabilirim.

Şuan için oyunlar artık eski tadını vermiyor, daha kötüsü hobim ve gelecekte meslek olarak hedeflediğim 3D animasyon yapmadan da zevk alamadığım oluyor.

Son düzenleme:
Resident evil 4 hayatta en sevdiğim oyun, vaktinde zevkliydi ama şimdi tekrar aynı oyunu oynasam eskisi kadar zevk alamam. Genel olarak eskisi kadar zevk alamıyorum. Oyunları çok seviyorum yine de. Eskiden sorumsuzluğum vardı çünkü çocuktum, o zaman oyunlar daha zevkliydi, çünkü oynarken hayattaki sorumluluklar veya gelecek kaygısı düşünmezdim. Şimdilerde ise maalesef durum tam tersi. Oyun oynarken aklıma başka şeyler geliyor, kötü düşünceler geliyor. Hayat ile ilgili. Gelecek kaygısı ile ilgili. Bunlardan dolayı eskisi kadar zevk alamıyorum.

Önceden defalarca bitirdiğimiz oyunlardan eski zevki alamamamız normal değil mi? Son 2 yıl malum korona karantina vb olaylar yüzünden oyun olarak boş geçtiği için yeni oyunlar da çok tatmin etmedi. Ama 2019 ve öncesinde çıkmış oyunları çok keyif alarak oynadım örneğin Red Dead Redemption 2, Control, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Witcher 3 vb.

Bi yaştan sonra tadı tuzu kalmıyor.
Doğru ama o yaşın 18 olmasını beklemezdim.
Önceden defalarca bitirdiğimiz oyunlardan eski zevki alamamamız normal değil mi? Son 2 yıl malum korona karantina vb olaylar yüzünden oyun olarak boş geçtiği için yeni oyunlar da çok tatmin etmedi. Ama 2019 ve öncesinde çıkmış oyunları çok keyif alarak oynadım örneğin Red Dead Redemption 2, Control, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Witcher 3 vb.
Ben hiçbirini bitiremedim ki. Skyrim'de vs. kaldığım yerden devam ettim. FM ve HOI4 gibi oyunlarda da denemediğim şeyler denedim.

Geri
Yukarı