Oyunlardan korkmak

GTA San Andreas'da gece vakti ormanlarda yok yeti, yok saw, yok slenderman çıkıyor deyip kandırırlardı. Artık çıkmayacağını biliyorum ama hala San Andreas'da geceliğin ormana gitmem. :D Oyundaki ağaç dokularını nasıl yapmışlarsa artık, korku filminden çıkma gibi.

Emin olun ben de zamanında bilgisayarı açmak dahi korkuyordum hatta televizyonu açarak öyle oynuyordum vesaire. Zamanla zorlayarak ve alıştırarak bu durumunu aşarak oynadım ve oynuyorum. Şimdi ise kulaklıkla karanlıkta Dying Light oynuyorum gece modunda. :)

Hocam oyunda çıplaklık ve cinsellik olduğu için +18 olmasa +13-15'de Olabilirdi'de yaşın bir önemi olduğunu düşünmüyorum, arkadaşın geçmişte yaşadığı travması olabilir veya jumpscare olabileceğinden de korkuyor olabilir oyun korku oyunu değil mağaralara girerken dikkat ederse korkacak bir şey olacağını düşünmüyorum.
Olmasaydılar ile olmuyor işte hocam :) dediğin şeyler var ve pegı +18 bu kadar basit.

Witcher 3, Kingdom Come: Deliverance gibi Orta Çağ'a yakın oyunları çok seviyorum fakat bir sorun var.
Ben bu tarz oyunları oynarken orman vb. yerlere girdiğimde anında oyundan çıkmak istiyorum, korkuyorum.
Witcher'da bu olay daha fazla oluyor, cidden eğlenmek istiyorum şu tarz oyunları oynarken.
Yardımcı olur musunuz?

Korkman normal bende Minecraft oynarken hep sesi kısıyordum fakat şimdi diyorum ki bu oyundan ne çıkacakki zaten adı üstünde oyun eğer böyle yerlerden korkuyorsan normaldede korkarsın fakat korkmamaya çalış ben derdimki LAN ne çıkcak oyun işte derdim her yere giderdim kesinlikle dediğimi yap.

Hocam ben 26 yaşımdayım Dying Light oyunundan korkuyordum sonra şansa 2'ci oyununu kazandım oynadım biraz monitörden uzak vallaha yendim korkumu :D
Gözlerimi az kısarak oynadım ve gündüz saatlerinde.

İçiniz rahatlatırsa Jumpscare yeme olasılığınız yok gibi bir şey, canavarların daha siz uzaktayken bile can barı gözüktüğü için yerlerini görüyorsunuz, yaratıklardan çok daha güçlüsünüz. Korkacak bir şey yok. Hala korkuyorsanız korku oyunu oynayın gerçekten korkun hocam.

Witcher 3, Kingdom Come: Deliverance gibi Orta Çağ'a yakın oyunları çok seviyorum fakat bir sorun var.
Ben bu tarz oyunları oynarken orman vb. yerlere girdiğimde anında oyundan çıkmak istiyorum, korkuyorum.
Witcher'da bu olay daha fazla oluyor, cidden eğlenmek istiyorum şu tarz oyunları oynarken.
Yardımcı olur musunuz?

17 yaşındayım bende hala çoğu korku oyunundan korkuyorum mesela Outlast serisi.

Yardımcı olur musunuz?

Ben 7 yaşında Outlast oynamıştım korkuyordum ama önüme 2-3 jumpscare çıktıktan sonra korkunç olmadığını fark ettim yarım saat ormanda takılsanız düzelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı