Oyunum Google Play'de yayınlandı!

arda005

Hectopat
Daha fazla  
Burada her hafta konusunu açtığım oyunum iki gün önce Google Play'de yayınlandı. Geliştirme süreci henüz tam anlamıyla sonlanmış değil. Ama bazıları oyunu erken yayınlamamın Google Play'in algoritmasına girene kadar geliştirmeye devam edebileceğimi söylüyordu bu yüzden erken yayınladım. Dedikleri de doğru çıktı. Aramalarda oyunun tam ismini bile yazsam hiçbir yerde çıkmıyor. Sanırım bunun için biraz zaman gerekecek. Olmadı reklam bütçesi oluşturmaya çalışacağım. Denemek isteyenler için linki aşağıya bırakıyorum. Oynadıktan sonra fikirlerinizi belirtebilrisiniz.

Not: Bir kod hatası yüzünden indirince müzikler kapalı geliyor. Onu aktif etmeyi unutmayın. Güncelleme ile düzelteceğim.

Not-2: Sizden kesinlikle 5 yıldız istemiyorum. 1 yıldız bile olsa görüşlerinizin ne olduğunu mağzada yazarsanız geliştirmeye katkısı olur.

Link= Space Rocket Landing Game - Apps on Google Play

Son düzenleme:
@arda005 daha oyununu oynamadım ama şöyle bir eleştirim var:
Oyunun kapak fotosu ve ekran görüntüleri ilgi çekici değil, öncelikle kapak fotosunun bir insanı tıklamaya itecek şekilde ve oyunun amacını anlatan bir şekilde olmasında fayda var,
İkincisi o tıklayan adamı indirmeye itmek var, senin ekran görüntülerin ne ilgi çekici ne de oyunun amacını anlatıyor.
Google Play algoritması ana sayfada oyunu görenlerin oyun sayfasına tıklama yüzdesiyle çok alakalı...

Bir öneri daha: sanırım oyunun kendisi karmaşık olduğundan fotoğraflar da anlaşılmaz çıkmış, oyunu basitleştirebilirsin en azından ana amaç anlaşılabilir olmalı.
Bir de oyun ismi çok uzun, biraz youtube videosu gibi düşün, clickbait yapman lazım. Yalan olmamalı ama neyse işte anladın sen bence... ilgi çekici bir başlık ve merak uyandıran bir başlık koymalısın.

@arda005 daha oyununu oynamadım ama şöyle bir eleştirim var:
Oyunun kapak fotosu ve ekran görüntüleri ilgi çekici değil, öncelikle kapak fotosunun bir insanı tıklamaya itecek şekilde ve oyunun amacını anlatan bir şekilde olmasında fayda var,
İkincisi o tıklayan adamı indirmeye itmek var, senin ekran görüntülerin ne ilgi çekici ne de oyunun amacını anlatıyor.
Google Play algoritması ana sayfada oyunu görenlerin oyun sayfasına tıklama yüzdesiyle çok alakalı...

Bir öneri daha: sanırım oyunun kendisi karmaşık olduğundan fotoğraflar da anlaşılmaz çıkmış, oyunu basitleştirebilirsin en azından ana amaç anlaşılabilir olmalı.
Haklı olabilirisniz. Ekran görüntülerinde ben de size katılıyorum. Ama onlar çok acele yüklediğim şeyler. Dediğim gibi oyun güncellendikçe onlar da değişecek. Ama profil fotoğrafı bence fena değil. Yine de değiştirilebilir tabii ki. Yorumunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hemen indiriyorum.
Screenshot_20190905-133525.jpeg

Oyunu bilgisayarda oynamam lazım galiba [emoji3] Daha ilk bölümü geçemedim.
Hocam oyun zaten "sonsuz harita" mantığında. Yani geçmeniz gereken bölümden ziyade her oynayışta daha fazla skor yapmaya çalışmak amaç.

Kasma donma gibi sorunlar var mıydı acaba sizde hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı