İlk Mobil Oyunum "Alpha Ball" Google Play'de

Calquter

Hectopat
Arkadaşlar bir süredir arkadaşımla birlikte bir oyun geliştiriyorduk. Arkadaş görsel tasarımlarını yapıyordu ben ise kodlarından sorumluydum. Bu bizim ilk oyunumuz ve ilk oyunumuz olduğu için görsel veya kod olarak eksikler yani buglar olabilir. Bu bugları bu konu altında belirtirseniz ve oyunu değerlendirip bana geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum. Zaten 4-5 aylık bir öğrenme sürecinden geçtik o gerekli programları öğrendi ben zaten C# biliyordum üstüne Unity'i öğrendim ve 4-5 aylık birikimimizle böyle bir oyun çıkardık. Umarım beğenirsiniz herkese teşekkürler şimdiden.

Oyun Adı : Alpha Ball (link hatalıysa Google Play'de en üstte çıkıyor ismi yazınca)
Google Play Linki : play.google.com/store/apps/details?id=com.Pandaro.AlphaBall
Technopat Özel Kodu : T3CHN0P4T

Oyunun amacı git gide zorlaşan haritalarda kontrol ettiğimiz topu bloklara çarptırmadan bitişe ulaştırmaya çalışıyoruz. Oyunda şuan 3 chapter ve her chapterda 8 bölüm var. 20 küsür tane de top bulunmakta. Oyun içinde ilerlerken altınları toplayarak ve bölüm bitirdiğinizde gelen altınlarla top alabilirsiniz. Yukarıdaki kodu market bölümündeki sağ üstte bulunan butona tıklayıp girerek 50 altın kazanabilirsiniz. Şuan koymadım hata yaptığımın farkındayım mağazada ve level menüsünde sağa sola kaydırabiliyorsunuz ama bunu belirten bir simge falan yok onu diğer güncellemeyle ekleyeceğim. Biraz uzun oldu biliyorum o yüzden kusura bakmayın. Geri dönüşleriniz bekliyorum. İyi oyunlar. 🙂

Oyunu denedim. İlk oyununuz için sizi tebrik ediyorum. Daha iyilerini yaparsınız umarım. Bu basit bir oyun olduğu için çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Genel olarak kendi kategorisi için fena değil. Top biraz daha akıcı şekilde hareket ederse daha iyi olur. Bloklar ve yolun akışı iyi ama top 25 FPS ile sağa sola gidiyor gibi olmuş.

Ekleme: İlerleyen bölümlerde dik blokların da dahil olması ile genel akıcılıkta da biraz yavaşlık olduğunu fark ettim. Oyun genel anlamda biraz daha akıcı hale gelmeli bence. Bir de oynarken ekranın üzerinde sürekli duran durdurma ikonu rahatsız edici. O ikon ekranda olacaksa da gözlerimizin odak noktası olmayan bir yerde, sağ ya da sol alt köşede olmalı. @Calquter

İkinci ekleme: Oyunun oynanabilirliği ve oynama isteğinin artması için öldükten sonra ekrana gelen tekrar başla ve menü simgelerini içeren bildirim ekranının da biraz hızlanması gerekiyor. Çünkü öldükten sonra anlık olarak tekrar başlama isteği oluyor ama o kayarak gelen sekme, bu hemen başlama isteğini baltalıyor ve yavaşlatıyor. O ekran hemen gelse ve basıp hemen devam etsek daha iyi olur. Tabiri caizse ''tak tak'' diye hemen basıp yeni oyuna girmek oyuna katkı sağlar.

Son düzenleme:
Genel olarak ufak tefek hatalar da mevcut. Onları halledersiniz zaten. Ama sanırım titreşimi kapatma seçeneği yok, o oyuna eklenmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı