Padişah 2. Abdülhamid neden sevilmiyor?

padişah 2.abdülhamid nasıl bir padişah sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    258
Hahahah koptum. Vallahi de çocuksunuz. Başka diyerek söz bulamıyorum.
93 harbi ile ilgili 1 kitap dahi okumayıp TRT'deki dizi ile tarih öğrenince böyle köşeye sıkışırsın. Propaganda dizisiyle ahkam kesme işi bitti.

Ben kardeş katlinin neden olduğunu biliyorum. Burada demek istediğim dini kullanarak-manipüle ederek kendi istediği doğrultuda hareket edebilen adamlar. Yine kendi istekleri için 1 adam mı asamayacakalar? Ayrıca kardeş katli dediğin olaya bir yerden sonra padişah anaları-vezirler falan karışıp hangi taraf daha organize olmuşsa diğer kardeşleri öldürebiliyordu. Yoksa oturup " acaba hangi çocuk başşa geçsin? Hangisi daha yetenekli?" falan diye konuşulmuyordu. Nitekim saçma sapan şehzadeler(deli bile padişah oldu yanındakilerin gazıyla) başa gele gele ülkeyi batırdılar.
İşte senin bu dediğin Osmanlı da duraklama (arayış) yıllarında başlayan bir şey duraklama döneminden önce böyle bir durum yoktu. Zaten bu durumlar devleti geriletti ve batırdı.

93 harbi ile ilgili 1 kitap dahi okumayıp TRT'deki dizi ile tarih öğrenince böyle köşeye sıkışırsın. Propaganda dizisiyle ahkam kesme işi bitti.
Sende çocuklar grubuna katıldın. Kardeşim abd ne demek biliyor musun? Arapça da "kul" demektir ve bu ifade sadece Allah ha kullanılır. Yani Abdülhamit Hamit in kulu demektir. Hamid de Allah ın ismidir. İşte max zekan burda belli oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Filistin halkına sor bakalım niye Osmanlıya ihanet edip isyan çıkarmışlar? Niye bugün hala Ermenistan'ı ve PKK'yı savunuyorlar? Beter olsunlar. Her toplum hak ettiğini bulur.
Yukarıda bahsettiğim Amerikalılara 100.000 dolar para ve imtiyaz olayı bununla ilgili. Amerikalıların Filistin'deki misyon okulu imtiyazını genişletip Filistin civarlarına da izin veriyor. Bu misyon okulları ise Arap milliyetçiliğini ortaya çıkaran şey. Arap milliyetçiliğinin de 1. Dünya savaşında bize ne yaptığı belli. Adam tahtta olmasa bile zarar vermeyi başarıyor.

Sende çocuklar grubuna katıldın. Kardeşim abd ne demek biliyor musun? Arapça da "kul" demektir ve bu ifade sadece Allah ha kullanılır. Yani Abdülhamit Hamit in kulu demektir. Hamid de Allah ın ismidir. İşte max zekan burda belli oldu.
Ben ABD Abdülhamit'ten alındı falan demiyorum zaten, o paylaşım espri. O kadar şeyden bunu söylemen de ne kadar acınası bir hale düştüğünü gösteriyor.

4a3803d0a6b3bd9ec0bfdfc73eb6d886.jpg

Abicim güzel aklını yorma shitpost atan birisiyle tartışmaya girersen en fazla bu olur. Kısa bir sözle konuşmamı bitireyim.
Abdülhamid'i anlamak her şeyi anlamak olacaktır.
-Necip Fazıl Kısakürek
Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz seveni de eleştirmek zorunda da değilsiniz. İyi akşamlar.

Yukarıda bahsettiğim Amerikalı'lara 100.000 dolar para ve imtiyaz olayı bununla ilgili. Amerikalı'ların Filistin'deki misyon okulu imtiyazını genişletip filistin civarlarına da izin veriyor. Bu misyon okulları ise Arap milliyetçiliğini ortaya çıkaran şey. Arap milliyetçiliğinin de 1. dünya savaşında bize ne yaptığı belli. Adam tahtta olmasa bile zarar vermeyi başarıyor.

Ben ABD abdülhamit'ten alındı falan demiyorum zaten, o paylaşım espri. O kadar şeyden bunu söylemen de ne kadar acınası bir hale düştüğünü gösteriyor.

Tamam kanka anladık bilmediğin konuya laf söyledin şimdi enaniyete verip hakikate karşı çıkıyorsun. Sen bana TRT'den öğreniyorsun diyorsun da sen bir kendine bak eğer ki adam gibi doğru kaynakların kitaplarını okusuydın dikkat ederdin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun TRT'lik bir durumu yok ki savaşı Abdülhamid başlatmadı. O zamanki meclis başlattı. Neymiş 400 çadır kurarmıyız ne böyle bir söz vardı. Ülke ekonomisi kötü olduğu için Abdülhamid bu savaşa girmek istemedi. Savaş kaybedildi. ilk başta ayestefenos antlaşması imzalandı. Bu antlaşma çok ağır olduğu için batı müdahale etti Berlin antlaşması imzalandı. İngiltere yardım ettiği için karşılığında Kıbrıs'ı istedi Abdülhamid'de kiraladı. Eğer ayestefenos geçerli Rusya İstanbul'a girecekti devlet resmi olarak yıkılacaktı. Eğer batı müdahale etmeseydi ayestefenos antlaşması geçerli olsaydı. Doğu'da bayağı toprak kaybedecektik ve Rusya İstanbul'un dibinde bir toprağı olacaktı.

Tamam kanka anladık bilmediğin konuya laf söyledin şimdi enaniyete verip hakikate karşı çıkıyorsun. Sen bana TRT'den öğreniyorsun diyorsun da sen bir kendine bak eğer ki adam gibi doğru kaynakların kitaplarını okusuydın PPna dikkat ederdin koçum.

Forumda birden ortaya çıkan Atatürk ve laiklik karşıtı tiplerdensiniz demek, sizden mantıklı cevaplar görmeyi beklemek doğru olmazdı zaten.

Bunun TRT'lik bir durumu yok ki savaşı Abdülhamid başlatmadı. O zamanki meclis başlattı. Neymiş 400 çadır kurarmıyız ne böyle bir söz vardı. Ülke ekonomisi kötü olduğu için Abdülhamid bu savaşa girmek istemedi. Savaş kaybedildi. ilk başta ayestefenos antlaşması imzalandı. Bu antlaşma çok ağır olduğu için batı müdahale etti Berlin antlaşması imzalandı. İngiltere yardım ettiği için karşılığında Kıbrıs'ı istedi Abdülhamid'de kiraladı. Eğer bu olasaydi Rusya İstanbul'a girecekti devlet resmi olarak yıkılacaktı. Eğer batı müdahale etmeseydi ayestefenos antlaşması geçerli olsaydı. Doğu'da bayağı toprak kaybedecektik ve Rusya İstanbul'un dibinde bir toprağı olacaktı.
Bak sen kaşınıyorsun. Daha önce vurdum düştün şimdi yerdeyken tekmelememi istiyorsun seni. Bir kere 93 harbini Abdülhamit istemiyordu evet, devrik padişah Abdülaziz bile istiyordu. Neden? Çünkü adamların (Rusların) tüfekleri 200 metre menzile sahip. Osmanlı askerinin kaç biliyor musun? 500 metre, 500! Aradaki fark 2.5 kat. Plevne nasıl bu kadar tutuldu sanıyorsun? Ha doğru ya Abdülhamit, Gazi Osman Paşa'nın tavsiyesini dinlemeyip Plevne'de kalmasını söylemiş ve onun etrafını sarılmasına sebep olup teslim olmasına zorlamıştı. Emin ol Abdülhamit komutanların inisiyatif hakkını bıraksaydı ve savaşa karışmasaydı bu savaşı kazanırdık. Yahu adamın haberi yok belirtilen hedefe yürüyor tak yanındaki adam öldü. Ne yapacak? 200 metre menzilli silahıyla 500 metre ötedeki adamı nasıl vursun?

Forumda birden ortaya çıkan Atatürk ve laiklik karşıtı tiplerdensiniz demek, sizden mantıklı cevaplar görmeyi beklemek doğru olmazdı zaten.
Ben raporlayıp geçmeyi seçtim. Çünkü bunların derdi 93 harbi, Abdülhamit değil direkt Atatürk. Dedesine nasıl vurduysa fotoğrafından dahi rahatsız oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı