II. Abdülhamid kim? Neden sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi amaçlarla da kullanılır diye düşünüyorum.
İşte bu yüzden tozpembe düşünüyorsunuz dedim zaten. İyi amaçlarla kullanılabilmesi için Halife'nin kimseye bağlı olmayan iyi bir insan olması gerekir. Bu devirde böyle birini bulup bu göreve getirmek neredeyse imkansız.

Kaynak sunun o zaman bilgisiz arkadaş. Ağlamakla olmaz bu işler. Fazla uzatmayın. Kaybettiniz.

İşte bu yüzden tozpembe düşünüyorsunuz dedim zaten. İyi amaçlarla kullanılabilmesi için Halife'nin kimseye bağlı olmayan iyi bir insan olması gerekir. Bu devirde böyle birini bulup bu göreve getirmek neredeyse imkansız.
Yani hala düşünülebilir bence. Bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Sence değil mi? Neredeyse herkesin hakkı yeniliyor bu dünyada.
Kaynak sunun o zaman bilgisiz arkadaş. Ağlamakla olmaz bu işler. Fazla uzatmayın. Kaybettiniz.
İyi de dostum, tahrik edici yazıyorsun bir de üstüne ağlama diyorsun. Senin gibi biriyle nasıl ben iletişim kuracağım? O yüzden sağlıklı bir iletişim olmaz. Cidden gerek duymuyorum sana bir şey anlatmaya.

Bilginiz yoksa konuşmayın. Bilginiz yoksa ne halifeliği tartışın ne de Abdülhamid'in hayatını. Gidin bilginiz oldugu yerde konuşun ve boş boş mesajlar ile sayfayı doldurmaktan vazgeçin.

Cumhuriyet varken halifelik isteyen mi dersin, boş boş tarih videoları (özellikler kadir m..) izleyip kendini tarih profesörü sanan mı dersin... Çok değişik çok.

İyi de dostum, tahrik edici yazıyorsun bir de üstüne ağlama diyorsun. Senin gibi biriyle nasıl ben iletişim kuracağım? O yüzden sağlıklı bir iletişim olmaz.
Sjsjsjjs. Ben miyim tahrik edici yazan ? Bak bu kanıttır. Hilafet seçim ile değil kan ile geçmiştir.

"Emevîler döneminde Arap-İslam toplumu, Arap İmparatorluğu biçimini aldı. Devlet örgütlenmesi, Bizans ve İran modellerinden etkilenerek yapıldı ve başarılı, etkili bir bürokrasi kuruldu. Bu dönemde hilafet, tamamıyla siyasi önderlik biçimini aldı ve Abbâsîler iktidara gelinceye kadar ruhani önderlik niteliğine sahip olmadı.

Emevîler iktidara kanlı çıkmıştı, inişleri de benzer şekilde oldu. Emevî karşıtı Şii ve Haricî muhalefet, Emevîler'in sonunu getirdi. 750 yılında Abbâsîlere yenilen Emevîler, İslam dünyasının önderliğini Abbâsîlere kaptırsalar da, Emevî Hanedanı İspanya'ya kaçarak orada devam edecekti."
-Wiki

Sjsjsjjs. Ben miyim tahrik edici yazan?

"Emevîler döneminde Arap-İslam toplumu, Arap İmparatorluğu biçimini aldı. Devlet örgütlenmesi, Bizans ve İran modellerinden etkilenerek yapıldı ve başarılı, etkili bir bürokrasi kuruldu. Bu dönemde hilafet, tamamıyla siyasi önderlik biçimini aldı ve Abbâsîler iktidara gelinceye kadar ruhani önderlik niteliğine sahip olmadı.

Emevîler iktidara kanlı çıkmıştı, inişleri de benzer şekilde oldu. Emevî karşıtı Şii ve Haricî muhalefet, Emevîler'in sonunu getirdi. 750 yılında Abbâsîlere yenilen Emevîler, İslam dünyasının önderliğini Abbâsîlere kaptırsalar da, Emevî Hanedanı İspanya'ya kaçarak orada devam edecekti."
-Wiki

E okumasını bilmeyen güzel kardeşim. Ben aksini mi iddia ettim? Osmanlı zamanında da böyle uygulandığını belirttim.
Ama önceden de seçildiğini söyledim. Ve bunun da mantıksız olduğunu belirttim.

İşte bu yüzden sana yazmayacağım daha.

E okumasını bilmeyen güzel kardeşim. Ben aksini mi iddia ettim? Osmanlı zamanında da böyle uygulandığını belirttim.
Ama önceden de seçildiğini söyledim. Ve bunun da mantıksız olduğunu belirttim.

İşte bu yüzden sana yazmayacağım daha.
EE okumasını bilmeyen kardeşim orada Emevi ve Abbasi yazıyor. Hilafet Yavuz Sultan Selim ile bize geçti ama göstermelik. Acınacak durumdasın 🤣 🤣 🤣 🤣

Merhaba arkadaşlar, bu aralar hem karşıma çıkıyor. Abdul Hamit'i linçliyorlar sövüyorlar. Ya herkes böyle ya da sadece benim karşıma tesadüf olarak çıktı. Abdul hamit kim? Ne yaptı ki?

Osmanlı padişahı. Bazı yaptığı işlerden dolayı kötüleniyor. Kıbrıs meselesi vesaire. Olayın içine girince kimin ne kadar haklı olduğunu anlayabiliyoruz, tabii. :)

O zaman bilgilerin kaynağı Kadir Popcorn mu? Savaş olan yerde güzellik mi olur? Bir de hiçbir şey bilmeden savunuyorsun ya, en güzeli o. Sizin gibileri çok gördük.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı