II. Abdülhamid kim? Neden sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bahsettiğiniz kişiyi izlemediğim için pek bir şey bilmiyorum fakat bazı videolarında Emir timur hakkında kötü şeyler söylediğini gördüm. Başına fes geçirip savaşlarda duyduğuma göre hiç yenilmemiş birine kötü sözler söylemek saçma.
Yunan kazansaydı demiş. Bunun kabul edilebilir veya mantıklı bir tarafı yok ki. Böyle düşünmeye destek verilmez.

Aynen güzel Müslümansın kardeşim.
Zaten PAPA'yı da medeni ve çağdaş ülkeler kaldırdı :D.
Papa bizim sorunumuz mu? Onu da İtalya düşünsün kendi topraklarında devlet kurulmasına izin veren o.
Halifeliğin kaldırılmasını en güzel şuan anlıyoruz bence. Dinin siyasetin bu kadar içinde olduğu bir zamanda halifelik makamının siyasi birisinin elinde olsaydı ne olucağını tahmin edebilir misiniz?
Ayrıca Arapların hiç biri halifenin sözünü dinlemiycekti şuan olsaydı bile. Müslüman dünyasına bir düzen getiremedi hiç bir şekilde.

Zaten halifelik bana göre görevini tamamlamış artık günümüzde gerekli değildir.

Sizlerde yanlışları başka yanlışlar ile örtmeye çalışmayın.

Arkadaşlar her fikrin zekisi( Düşünen) ile tartışmak makbul. Zeki olmayan daha düşünme kabiliyeti oluşmamış insanlar ile tartışmayın.

Papa bizim sorunumuz mu? Onu da İtalya düşünsün kendi topraklarında devlet kurulmasına izin veren o.
Halifeliğin kaldırılmasını en güzel şuan anlıyoruz bence. Dinin siyasetin bu kadar içinde olduğu bir zamanda halifelik makamının siyasi birisinin elinde olsaydı ne olucağını tahmin edebilir misiniz?
Ayrıca Arapların hiç biri halifenin sözünü dinlemiycekti şuan olsaydı bile. Müslüman dünyasına bir düzen getiremedi hiç bir şekilde.

Zaten halifelik bana göre görevini tamamlamış artık günümüzde gerekli değildir.

Sizlerde yanlışları başka yanlışlar ile örtmeye çalışmayın.
Bana göre gereklidir. Hem de acil.

Merhaba arkadaşlar, bu aralar hem karşıma çıkıyor. Abdul Hamit'i linçliyorlar sövüyorlar. Ya herkes böyle ya da sadece benim karşıma tesadüf olarak çıktı. Abdul hamit kim? Ne yaptı ki?
Osmanlının son padişahlarından biri , ülke b*k yoluna sürüklendiğinden dolayı yapacak hiçbir şeyi kalmayan bir padişah. Kendince ülkenin ömrünü uzatmak için yabancı ülkelere azar azar toprak satıp gözlerini doyurmaya çalışmıştır ama yinede en çok toprak kaybeden padişahtır. ( yanlışım varsa belirtin)

Çok haklısınız. Cahil bir topluluğu tutmak için çok gerekli. Çünkü akıllı Müslüman kula kulluk değil Allah'a kulluk yapılacağını öğrenmiştir.

Benim bildiğim halifenin görevi;
- Zekat toplar ve fakire dağıtır,
- Adaleti sağlar,
- Kimsenin hakkını kimse de bırakmaz,
- En iyisi bir birlik sağlar.

Bana aşılanan Halifelik düşüncesi budur. O yüzden olmaması çok eksiklik. Ona kulluk etmiyoruz yani. Düzen sağladığı için gerekli.

Benim bildiğim halifenin görevi;
- Zekat toplar ve fakire dağıtır,
- Adaleti sağlar,
- Kimsenin hakkını kimse de bırakmaz,
- En iyisi bir birlik sağlar.

Bana aşılanan Halifelik düşüncesi budur. O yüzden olmaması çok eksiklik. Ona kulluk etmiyoruz yani. Düzen sağladığı için gerekli.
Halife peygamberler olur. O zaman sizin dediğinize göre Dünya'da peygamber var. Eğer yok ama olmalı derseniz o zaman peygamberleri düşük gösterirsiniz. Kula kulluk değil Allah'a kulluk edilir. Eğer hilafet isterseniz Allah'a karşı çıkarsınız.

Halife peygamberler olur. O zaman sizin dediğinize göre Dünya'da peygamber var. Eğer yok ama olmalı derseniz o zaman peygamberleri düşük gösterirsiniz. Kula kulluk değil Allah'a kulluk edilir. Eğer hilafet isterseniz Allah'a karşı çıkarsınız.
O zaman Biden'da peygamber. Kardeşim bir topluluğu yönetmek, peygamberlikle ne alakası vardır?
Ne boş düşünce yapın var ya. Cidden saptırmak ve başka taraflara çekmek için yazdığın bir saçmalık.

O zaman Biden'da peygamber. Kardeşim bir topluluğu yönetmek, peygamberlikle ne alakası vardır?
Ne boş düşünce yapın var ya. Cidden saptırmak ve başka taraflara çekmek için yazdığın bir saçmalık.
Biden topluluğu mu yönetiyor? Daha demokrasi ve ABD yönetim şeklinizi bilmiyorsanız. Açık ve öz şu; Eğer hilafet isterseniz büyük günah yazılır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı