Palit RTX 3060 Dual alınır mı?

Size bunu düşündüren ne? Palit ve alt markası Gainward gayet kaliteliler. Öyle ki ASUS ve MSI'ın modellerinden daha iyi bazı modelleri.

ASUS Dual Serisi mesela. Sadece ASUS ismi var FurMark'da 70 derecelere hızlı şekilde çıkıyor.
TUF Ve ROG serisi iyi fakat Dual serisi arkadaşın nitelendirdiği "çöp" markalardan daha kötü.

Yıllarca Palit kullanmış ben bunu beğendi.😀 çalıştığım iş sebebiyle Palit, INNO, Galax her türlü kartı deneyimledim. Övdüğünüz markanın Aorus Master, ROG veya Suprim X gibi alternatifleri yok yalnız. Giriş ve orta seviyeye uygun fiyatlı F/P dandik ürünler üretiyor. Yılların markası olması onu kaliteli yapmıyor. Dünya genelindeki satış adetlerine de girmeye gerek yok. Palit 3060 Dual ile ASUS Dual 3060 bu iki kartı elinize alın, kalite nedir anlarsınız. Gerçi kaliteden anlamayan insanlara kaliteyi anlatmak bayağı zor o yüzden haklısınız diyeyim.

Bu konuda haklı olduğunuzu söyleyemeyeceğim çünkü arada 3-5 bin TL fark varken kaliteyi arttıramazlarsa bu sorun olur ayrıca Palit RTX 3060 da testlerde bile fazla ısınan bir kart değil ve arka plakanın vs. plastik olması bunu kalitesiz yapmaz bir de sistemle alınca fiyatının 2.000TL düşmesi daha da alınabilir yapar. Mantık olarak da zaten yılların markasının olması fiyatına göre kaliteli ve F/P ürünlerinin olmasından dolayı.

Yıllarca Palit kullanmış ben bunu beğendi.😀 çalıştığım iş sebebiyle Palit, INNO, Galax her türlü kartı deneyimledim. Övdüğünüz markanın Aorus Master, ROG veya Suprim X gibi alternatifleri yok yalnız. Giriş ve orta seviyeye uygun fiyatlı F/P dandik ürünler üretiyor. Yılların markası olması onu kaliteli yapmıyor. Dünya genelindeki satış adetlerine de girmeye gerek yok. Palit 3060 Dual ile ASUS Dual 3060 bu iki kartı elinize alın, kalite nedir anlarsınız. Gerçi kaliteden anlamayan insanlara kaliteyi anlatmak bayağı zor o yüzden haklısınız diyeyim.

Hocam ben burada MSI, ASUS veya Gigabyte'ı kötülemedim, iyi markalar lafım yok, lakin bizim milletin çoğunluğu sadece bu markaları bildiği için kalan çoğu markaya araştırmadan "bu dandik, bu çöp " tarzı şeyler söylüyorlar, ayrıca yılların markası olduğundan kaliteli değil, kartları gerçekten iyi, hele ki GameRock serisi buz gibi çalışıyor, ha tabii bir ROG STRIX var bir GameRock var, o konu da haklısınız, benim burada bahsettiğim şey sırf marka diye çok daha fazla ödemek, aradaki fiyat farkı az ise ASUS, MSI yapıştırlıp geçilir tabii 🙂

Bu sistemede bakabilirsiniz B450 Plus yapınca 14400TL oluyor
İnventusa göre artıları
RAM'ler daha kaliteli.
SSD daha kaliteli ve daha iyi.
B450 Plus 2 Gaming Plus'dan daha iyi
Eksileri
Kasası 1 tık daha kötü.
5600G yerine 5500 var aynı işlemciler ancak 5600G de ekstra ekran kartı var hiçbir işe yaramaz ama yine de satarken falan daha iyi olur.

Bu sistemede bakabilirsiniz B450 Plus yapınca 14400TL oluyor.
İnventusa göre artıları.
RAM'ler daha kaliteli.
SSD daha kaliteli ve daha iyi.
B450 Plus 2 Gaming Plus'dan daha iyi.
Eksileri.
Kasası 1 tık daha kötü.
5600G yerine 5500 var aynı işlemciler ancak 5600G de ekstra ekran kartı var hiçbir işe yaramaz ama yine de satarken falan daha iyi olur.

İleride ekran kartı yükseltmesi yapacağım garanti olduğundan APU işlemci olması benim için daha iyi olur ayrıca hızı az da olsa daha yüksek. Yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı