Elektronik PALIT RTX 4090 GameRock OC - 41.987 TL

BersenTR

Picopat
Daha fazla  
Fiyat gayet iyi ama aynı siteden 4300 lira farkla Suprim X alınabiliyor. Bu bütçelere çıkıldıktan sonra bilinen markaların iyi modellerinden bir kart alınması taraftarıyım.

Fiyat gayet iyi ama aynı siteden 4300 lira farkla Suprim X alınabiliyor. Bu bütçelere çıkıldıktan sonra bilinen markaların iyi modellerinden bir kart alınması taraftarıyım.

4000 TL farkla Amazon'dan peşin fiyatına 6 taksitle almak daha mantıklı Suprim'i. Ben de ikilemdeyim Palit GameRock modelini gerçekten seviyorum ama yeni topladığım sistem için Suprim daha iyi olabilir gibi düşünüyorum RAM olarak Trident Silver RAM olacak kasa beyaz ASUS TUF GT 502 ve beyaz fanlar olacak, anakart ve sıvı soğutma siyah ve Suprim'in rengi ve RGB aydınlatmaları daha iyi olabilir Trident'ler emanet gibi kalmaz ve elbette Suprim bir tık daha iyi karttır. Fakat Palit'in rengide güzel özellikle backplate i. Yani bilmiyorum :)

4000 TL farkla Amazon'dan peşin fiyatına 6 taksitle almak daha mantıklı Suprim'i. Ben de ikilemdeyim Palit GameRock modelini gerçekten seviyorum ama yeni topladığım sistem için Suprim daha iyi olabilir gibi düşünüyorum RAM olarak Trident Silver RAM olacak kasa beyaz ASUS TUF GT 502 ve beyaz fanlar olacak, anakart ve sıvı soğutma siyah ve Suprim'in rengi ve RGB aydınlatmaları daha iyi olabilir Trident'ler emanet gibi kalmaz ve elbette Suprim bir tık daha iyi karttır. Fakat Palit'in rengide güzel özellikle backplate i. Yani bilmiyorum :)
Suprim bir tık değil, bayağı iyi bir kart gamerock’a göre. Amazon’da satış yapan DFSbilgisayar biraz sıkıntılı bir firma. Orada satılan suprim x paralel ithalat, MSI Türkiye garantili değil. Dfs bilgisayar tarafından garantili. İnventusta da durum aynı ama inventus daha güvenilir bir firma ve ek 1 yıl daha garanti sunuyor.

Suprim bir tık değil, bayağı iyi bir kart GameRock'a göre. Amazon'da satış yapan dfsbilgisayar biraz sıkıntılı bir firma. Orada satılan Suprim X paralel ithalat, MSI Türkiye garantili değil. DFS bilgisayar tarafından garantili. İnventusta da durum aynı ama inventus daha güvenilir bir firma ve ek 1 yıl daha garanti sunuyor.

Paralel ithalat konularını bilmiyorum dediğiniz doğrudur performans konusunda çok fazla bir araştırma göremedim ve 4000 serisi kart için MSI deneyimleme fırsatım olmadı fakat RTX 4080 özelinde GameRock'tan çok memnunum. Neyse belki de 4080'de kalmak daha iyi şimdilik ya da biraz daha araştırmam gerek. :)

Paralel ithalat konularını bilmiyorum dediğiniz doğrudur performans konusunda çok fazla bir araştırma göremedim ve 4000 serisi kart için MSI deneyimleme fırsatım olmadı fakat RTX 4080 özelinde GameRock'tan çok memnunum. Neyse belki de 4080'de kalmak daha iyi şimdilik ya da biraz daha araştırmam gerek. :)
Performans farkı yok gibi bir şey hocam. 3-5 FPS ya vardır ya yoktur. Suprim X PCB ve PCB bileşen kalitesi, VRM bakımından overbuilt bir kart. Genel kalite olarak da malzeme kalitesi premium seviyede. Aslında normal kullanıcı için çok önemli detaylar değil ama bu bütçelere çıkınca üçün beşin hesabı kalmıyor ve en iyi kartı almak istiyorsun.

Performans farkı yok gibi bir şey hocam. 3-5 FPS ya vardır ya yoktur. Suprim X PCB ve PCB bileşen kalitesi, VRM bakımından overbuilt bir kart. Genel kalite olarak da malzeme kalitesi Premium seviyede. Aslında normal kullanıcı için çok önemli detaylar değil ama bu bütçelere çıkınca üçün beşin hesabı kalmıyor ve en iyi kartı almak istiyorsun.

Zaten FPS hesabı olarak bakmadım mesela RTX 4080 GameRock oyunlarda 2820MHz'de stabil çalışıp çok çok nadir 60 derece sıcaklıkları görüyor furmakt testinde 2000MHz'de stabil çalışıp 64 dereceyi geçmiyor yani bu anlamda kötü değil fakat 4090 için aynı durum olacak mıdır bilmiyorum. Gerçekten 4080 ile 4090 arasında ciddi güç farklı var.

N11'de satıcısı sepetist olan bir tane buldum Suprim X, MSI Türkiye garantili olduğunu söylediler ve fiyatı ınventus'a oldukça yakın 47.500TL ve peşin fiyatına 6 taksitle aldım. 1300TL gibi bir fark var ama 6 taksitle alındığında aynı hesaba geliyor ve artısı MSI Türkiye garantili olması.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı