Panik atak ve korona

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Arkadaşlar 19 yaşındayım. Panik atak rahatsızlığım ve deprasyon hastalığım var. Her şeyden çok korkuyorum. Uçağa binmek, şehirler arası seyahat, aklınıza ne geliyorsa artık.
Panik atak başlayınca vücudum aşırı terliyor, kalp atış hızım artıyor, hızlı nefes alıp veriyorum.
Lustral, ignis, wellbutrin kullanıyorum.
Akşama doğru bir halsizlik çöktü elim ayağım titriyor. Üşüyorum.
Benim sakinleştirici almam gerek hastanelerde kapalı Xanax'ı randevu ile nasıl alabilirim? O kadar ciddi değil durumum ama eğer ki korona olursam verdikleri ilacı içmeyeceğim xanax kullanacağım.
Psikolog ile görüşüp terapi yolu çizip onu izleyerek ve kendinize karşı dürüst olarak geçiyor bu.

Aksi takdirde çok kötü yerlere gidiyor, yol yakınken ve farketmişken daha da kötü noktaya gitmeden psikolojik destek almak için elinizden geleni yapın. Geride kimin ne söylediğini boşverin, profesyonelin söylemesi gibi olmuyor. Bir sonraki kelimesini tahmin edip tamamlıyor olsanız dahi geçerli

@nickyneo @ExpentoLeviosa Beyler neden birbirinizi kırıyorsunuz ya!Bana da Barış Muslu Beyi annem göstermişti "Oğlum bütün dertleri çözüyormuş bir bak"dedi.Bana pek inandırıcı gelmemişti.Para hırsı olan birisi gibi geliyor bana o şahıs ama belki ön yargılı olduğumdan böyledir.Ona da bakacağım.Belki bize yararlı olmayan size yararlı gelmiştir.
Tartışmayın hocam kaç yıllık dünya için kendinizi kırıyorsunuz.Ben de tartışıyorum arada sırada ama birisine sorunlu diye laf atmak kötü bir şey ya!
Psikolog ile görüşüp terapi yolu çizip onu izleyerek ve kendinize karşı dürüst olarak geçiyor bu.

Aksi takdirde çok kötü yerlere gidiyor, yol yakınken ve farketmişken daha da kötü noktaya gitmeden psikolojik destek almak için elinizden geleni yapın. Geride kimin ne söylediğini boşverin, profesyonelin söylemesi gibi olmuyor. Bir sonraki kelimesini tahmin edip tamamlıyor olsanız dahi geçerli
Hocam psikologlara o kadar çok gittim ki sana sayamam.Hatta bütün dediklerini ezberledim ben bile terapi verebilirim.Bu yüzden gerçek hayatta insanlarla çok nadiren sorun yaşıyorum psikologların dediklerini yaptığım için.Fakat panik atak ve depresyonuma çare bulamadılar maalesef.

Hocam psikologlara o kadar çok gittim ki sana sayamam.Hatta bütün dediklerini ezberledim ben bile terapi verebilirim.Bu yüzden gerçek hayatta insanlarla çok nadiren sorun yaşıyorum psikologların dediklerini yaptığım için.Fakat panik atak ve depresyonuma çare bulamadılar maalesef.
Bu dediğin varya, işte onu ben de yaşıyorum. Çünkü sayısını unuttum, hepsi bazen aynı şeyi söylüyor.

Biraz kendine dürüst olmakla alakalı, zaman ve kendini sokacağın farklı bir durum da değiştirebiliyor bakış açını. Hayat rutinine başka bir şey girdiği zaman (önemli bir sınav vs) hayatının düzenini değiştirdiğinde sen de değişip düşüncelerin de değişiyor. Zaten panik atak mantıkta yenip pratikte karşına tekrar çıkınca sorun oluyor. Duygusal savaşı kazanman lazım.

Sana iyi gelecek bir psikoloğu bulmak zor ki inan aşırı da masraflılar zaten özel psikolog olmadan çözülmüyor. Ben de daha çözemedim, ama olumlu ilerliyor en azından. Öteki türlü gerileme bile yaşanıyordu. Saçma sapan doktor değişimleri, aynı şeyleri baştan anlat, methodlar tedavinin ortasında değişsin. Tebrikler yeni bir sorun kazandınız...

Ama bulursan da bir kişiyle ilerlemen ve düzenli görüşmen iyidir. İmkanları seferber edin dediğim kısım da oydu. Standart terapi yöntemlerinin işe yarayacağı bir toplum değil bu toplum, bioenerji safsatalarına falan bulaşmadan kanıtlanmış emdr gibi bir tık alternatif tedavi şekilleriyle çözülmesi gerekilen noktaya geliyorsunuz çok ilerleyince. Artık onun ne olacağı size kalmış.

En azından konuşmak için olsun birisi, o bile çok iyi gelir. Hatta online görüşmeyi falan dene, ev ortamında görüntülü konuşurken daha samimi bir iletişim yakalamış hissedebilirsin

Aga benim anlamadığım şu para hırsını nerden çıkardınız. Ya canlı yayınlarında insanalara sistemi öğretmeye çalışıyo adam. Demolar yapıyo ve demolarda yine bi o kadar insan iyileşiyo. Yayınlarında ilk başlarda terapi ücreti soranlara tepki gösteriyordu o konuları sevmem falan diye. Kitaplarında sistem anlatılıyo. Yani demem o ki adam sistemi size anlatıyor zaten bende terapiye falan gitmedim kendim çözdüm. Kitap adına gelicek olursak son kitabının adı Gecikmeli Teslimiyet. Diğer önceki kitapları Beynine Format At, Sağlığına Format At kitapları. Teslimiyet teki maksat geçmiş yaşantılarınızdaki travmalara teslim olmak onların duygularını deşarj etmek. Yani dini olarak bir teslimiyet söz konusu değil. Öyle işte anlatabildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Daha çok ayrıntıya gidilebilir tabi ama neyse zaten bu bişeyi değiştirmicek. Ama para hırsı muhabbet ine gülüyorum harbi. Psikiyatristler ilaç verip gönderiyor seni. Psikologlar nefes egzersizi veriyo. Beynindeki kitleyi bile götüren bu sisteme para hırsı diyorsanız ne diyeyim. O adama bile dini duygu muabbeti yaptın yani 1 kere bile din lafı geçmemiştir.

Aga benim anlamadığım şu para hırsını nerden çıkardınız. Ya canlı yayınlarında insanalara sistemi öğretmeye çalışıyo adam. Demolar yapıyo ve demolarda yine bi o kadar insan iyileşiyo. Yayınlarında ilk başlarda terapi ücreti soranlara tepki gösteriyordu o konuları sevmem falan diye. Kitaplarında sistem anlatılıyo. Yani demem o ki adam sistemi size anlatıyor zaten bende terapiye falan gitmedim kendim çözdüm. Kitap adına gelicek olursak son kitabının adı Gecikmeli Teslimiyet. Diğer önceki kitapları Beynine Format At, Sağlığına Format At kitapları. Teslimiyet teki maksat geçmiş yaşantılarınızdaki travmalara teslim olmak onların duygularını deşarj etmek. Yani dini olarak bir teslimiyet söz konusu değil. Öyle işte anlatabildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Daha çok ayrıntıya gidilebilir tabi ama neyse zaten bu bişeyi değiştirmicek. Ama para hırsı muhabbet ine gülüyorum harbi. Psikiyatristler ilaç verip gönderiyor seni. Psikologlar nefes egzersizi veriyo. Beynindeki kitleyi bile götüren bu sisteme para hırsı diyorsanız ne diyeyim. O adama bile dini duygu muabbeti yaptın yani 1 kere bile din lafı geçmemiştir.
Dostum psikolojiden bir habersin galiba. Kavramlar algı algılar inanç inançlar davranış oluşturur. Beyindeki kitleyi götüren yer. Bir kitabın satış sayısını ayarlamak için o kitapların kapağını ve ismini powerpointten 5 dakikada yapmıyorlar aylarca düşünüyorlar.

Senin dediğin bu adam travma nedir bilmeyen, sorunu travmayla alakalı olmayan insanları travma manyağı yapıyor. Yok babannemin 13 yaşında traktörden düştüğündeki travması yüzünden benim oğlum manyak oldu yok 15 yaşında dinlediğim metal şarkının ritmi yüzünden popomda sivilce çıktı. El insaf. O nefret ettiğim ilaç yazan psikiyatristlere gidin daha iyi. Eskiden savaşlar vardı, kıtlık vardı, SALGIN vardı o zaman travma yok muydu? En babaları vardı ama dedelerine ninelerine sor bakayım ne travma bilirler ne psikolojik sorun. Travma çözcez diye diye insanları travma manyağı yapan şarlatanlara samimi bi gülümse ile gülüyorum sadece.

Panik atak dediğiniz şeyin ismi bile zaten bir algı oyunudur. Panik atak eşittir = KORKU KAYGI duygusunun tepe noktasıdır. Bizi korumak için ortaya çıkar ama bunu bilinç düzeyinde felaketin tablosu olarak yorumlarız. Doğru psikolojik eğitimle, kalçada travma lekesi aramadan bu sorundan tereyağından kıl çeker gibi düzelebilirsiniz. Sadece doğru kaynakları, bu işin içinde olan insanları ve mümkünse işletme fakültesi okuyup milleti silkelemek için psikolojiden faydalanmayanlara yönelin, sevgiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı