Para biriktirmek için yapılması gerekenler?

• Konuyu başlatan Frei
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 2B
Para biriktirmek yerine para kazanmaya odaklansan peki? Mesela 1 yıl para biriktirmek için uğraşsan toplam ne kadar kazanırdın, bunun bir hesabını yapmaya çalış. Ardından 6 ay içerisinde öğrenip, sonrasında paraya dönüştürebileceğin bir beceri bul. Onla diğer 6 ayda ne kadar para kazanabilirsin, bunun bir hesabını yapmaya çalış. Hem paran olur hem de bir şey öğrenmiş olursun.

Benim naçizane önerim, yazılım ya da tasarmdır.

Tutumlu olmaya çalışacaksınız. Kumbara gibi para biriktireceğiniz bir yer olsun yeter. Zorunda kalmadıkça gereksiz şeylere para harcamayın.

Tavsiyem harçlıkların ile para biriktirme pek bir harçlık almıyorsunud zaten şu anda düzgün bir bilgisayar almak 6-7k oldu 4 yılda falan zor alırsın arkadaşın dediği gibi kullanmadığın eşyaları 2. satabilirsin veya iş bulabilirisen çırak olarak çalışır isen çok daha hızlı alırsın bilgisayarı eğer hiçbir işe giremiyor isen program yazılımı, mobil programcılık, web tasarım, Photoshop, animasyon gibi freelance iş yapabileceğin ilgini çekecek şeyler öğren ve proffesionalleşmeye çalış belki 2 yılını alacak öğrenip işe başlamak ama eğer ciddi yapar isen bilgisayardan fazlasını kazanabilirsin hem bir işin hem de büyük bir gelir kaynağın olur.

Para biriktirmek yerine para kazanmaya odaklansan peki? Mesela 1 yıl para biriktirmek için uğraşsan toplam ne kadar kazanırdın, bunun bir hesabını yapmaya çalış. Ardından 6 ay içerisinde öğrenip, sonrasında paraya dönüştürebileceğin bir beceri bul. Onla diğer 6 ayda ne kadar para kazanabilirsin, bunun bir hesabını yapmaya çalış. Hem paran olur hem de bir şey öğrenmiş olursun.

Benim naçizane önerim, yazılım ya da tasarmdır.
Tasarım, yazılım işleri iyi gibi ben de birkaç gündür kafa yoruyorum ancak yüksek kazançlarda vergi durumu söz konusu. Vergi verilmezse de kişinin başına ileride kazanılan paradan daha büyük cezalar almak gibi olaylar gelebiliyor. Vergi vermek için de gerekli olan şey şirket kurmak. O da bu yaşlarda pek mümkün değil gibi gözüküyor

Tasarım, yazılım işleri iyi gibi ben de birkaç gündür kafa yoruyorum ancak yüksek kazançlarda vergi durumu söz konusu. Vergi verilmezse de kişinin başına ileride kazanılan paradan daha büyük cezalar almak gibi olaylar gelebiliyor. Vergi vermek için de gerekli olan şey şirket kurmak. O da bu yaşlarda pek mümkün değil gibi gözüküyor.

Evet ama dediğim gibi 1 yılda öğrenip günde 1K kazanabilmek pek mümkün değil öğrenmesi 2 3 belki de 4 yıl sürer bundan doğu düzgün para kaznamaya başlaması belki 5 ama işin sonunda çok iyi bir para kaynağı ve mesleği olur ister ise freelanceden şirketler için çalışmaya geçebilir.

Tasarım, yazılım işleri iyi gibi ben de birkaç gündür kafa yoruyorum ancak yüksek kazançlarda vergi durumu söz konusu. Vergi verilmezse de kişinin başına ileride kazanılan paradan daha büyük cezalar almak gibi olaylar gelebiliyor. Vergi vermek için de gerekli olan şey şirket kurmak. O da bu yaşlarda pek mümkün değil gibi gözüküyor
Çok takılmayın. Bir şekilde satılır. İstek varsa çözüm de bulunur.

Geri
Yukarı