Para biriktirmek

244012

Hectopat
Makaleler
7
Sizce bir öğrenci nerelerden kısabilir veya nasıl ailesine yardım edebilir?
Yaz harici çalışamam bu sebeple yazmayın.

Rejime gir. Okulda para harcamıyorum şahsen. Arada kahve ve 1 poaça alıyorum kahvaltı yapmadığm zaman. Böylece 250 300 TL gibi bir param birikti. Kulaklık aldım paramla. 12. sınıf olduğum için kitaplarımı da kendim alıyorum. İlla ailene para vermek zorunda değilsin. Biriktir ve kendi ihtiyaçlarını karşıla.

En mantıklısı yediğinden kısmak bence. Kantinden bir şey alma, evden götür onun yerine. Onu da yine abartma ama, aç kalmadığın sürece tamamen doymaya gerek yok.

Onun haricinde İngilizce biliyorsan belki çeviri falan yapabilirsin, o işler nasıl tam olarak bilmiyorum ama. Bilmiyorsan da öğrenip yapabilirsin hem bu sayede hazırlığı atlayıp 1 sene daha az para harcamış olursun.

Yaşlarınız tam kaç bilmiyorum ama size bir abi tavsiyesi. Yediğinizi hiçbir zaman düşünmeyin ve parasından kısmayın.
Öğrencinin işi, okul döneminde dersini çalışmaktır. Yaz döneminde ya da hafta sonu bir yerde çalışabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı