Para nasıl hızlıca biriktirilir?

Bu aralar yeni bir telefon almak için 4000 liraya kadar para biriktirmeyi hedefliyorum, paramı harcamamam gerektiğini biliyorum fakat en hızlı biriktirme yöntemi var mı?

Her hedefe ulaşmak için gereken şeyler;

- Sabır
- İnanmak
- Çabalamak

Eğer ki sende belirli bir miktara ulaşmak istiyorsan, sabırla bekle ve o miktara ulaşacağına inanıp çabala.

Dostum her gün 1 TL at demedim 1 TL geçen kapaktan her birim para geçer anlamında dedim :D. Ben haftalık harçlık biriktiriyordum yemeyip atıyordum içine ve haftada 50-60 TL atmaya başladım. Burs çektikçe 30 TL'sini attım. Babannem harçlık verdi aradı 100 TL. Ben 1200 TL civarında para topladım babamda sağ olsun üstüne 400 TL koydu.

Güzel para toplamışsın Allah arttırsın. Ben herhalde günlük en fazla 3TL atabilirim
Haftada 21TL.
Ayda 84.
Yılda 1004TL.
Hmm sanırım bende biriktireceğim :)

Dostum her gün 1 TL at demedim 1 TL geçen kapaktan her birim para geçer anlamında dedim :D. Ben haftalık harçlık biriktiriyordum yemeyip atıyordum içine ve haftada 50-60 TL atmaya başladım. Burs çektikçe 30 TL'sini attım. Babannem harçlık verdi aradı 100 TL. Ben 1200 TL civarında para topladım babamda sağ olsun üstüne 400 TL koydu.

Hayır hocam tam aksine kötü. Ben yemedim içmedim biriktirdim :D.

Hocam Allah hepimizin maddi durumunu iyileştirir inşallah. Sizde ki sabırdan bende istiyorum :D

Güzel para toplamışsın Allah arttırsın. Ben herhalde günlük en fazla 3TL atabilirim
Haftada 21TL.
Ayda 84.
Yılda 1004TL.
Hmm sanırım bende biriktireceğim :)
Teşekkürler hocam, sizin içinde aynı duam. Aslında kasımda değil de ekimin ortasında başladım biriktirmeye. Dediğim gibi okul harçlığım ve varımı yoğumu harcamadım. Ondan sonra da hiç o kadar yüklü para biriktiremedim zaten :D. Okulda aç aç geziyordum ki parayı toplayayım da Xbox alayım. PC'ye para yetmiyor çünkü :D.
Hocam Allah hepimizin maddi durumunu iyileştirir inşallah. Sizde ki sabırdan bende istiyorum :D
Hocam güzel bir özelliğim bu istediğim şeyi alana kadar vazgeçmiyorum. Sabırsız bir insanım ama isteğim doğrultusunda hareket ettiğim için hiç zorluk çekmedim :D. Birazcık kilo verdim ve eve gelene kadar açlıktan bayılacak gibi olduğum günler geçirdim o kadar :D.

Geri
Yukarı