Paralel evrenler her seferinde tekrardan mı oluşuyor?

Yer
Xen
Daha fazla  
Meslek
Headcrab
Evrim ağacı adında bir Youtube kanalı var izleyenler bilir paralel evrenler hakkında bir videosu vardı mesela bir videoya tıklasak bile paralel evren oluşur diyordu.
Benim pek aklıma yatmadı çünkü eğer öyleyse saniyede 100 sentilyar kadar evren oluşur. Her evren paralel evrenler oluşturur ve o oluşan evrenlerde yeni evrenler oluşturur. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Evrim ağacı adında bir YouTube kanalı var izleyenler bilir paralel evrenler hakkında bir videosu vardı mesela bir videoya tıklasak bile paralel evren oluşur diyordu.
Benim pek aklıma yatmadı çünkü eğer öyleyse saniyede 100 sentilyar kadar evren oluşur. Her evren paralel evrenler oluşturur ve o oluşan evrenlerde yeni evrenler oluşturur. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Benim bildiğim geçmişse gidip orada değişiklik yaparsan geleceğe yönelik paralel evren oluşur diye biliyorum.

O videoda söylenen olay Kelebek Etkisi'ne benzer bir olay. Küçük şeyler bile büyük olayları etkilerse o zaman gerçekten en ufak olayda bile paralel evren oluşması gerekir. Mesela bir gece vakti diyelim, sen o videoya tıklayıp izlemek için zaman harcadığında, bu senin biraz daha geç uyumana sebep olabilir. Daha geç uyursan ertesi güne daha geç kalkabilirsin. Geç kalktığında günlük işlerini daha geç halledersin. Mesela sırf bu yüzden eğer dışarı çıkman gerekiyorsa daha geç çıkarsın. Daha geç çıktığında dışarda karşılaşabileceğin olaylar değişkenlik gösterebilir. Bu olaylar hayatını değiştirebilecek nitelik taşıyorsa o zaman sırf bir video izleyip zaman harcadığın için bir şansı kaçırmış olabilirsin. Ama başka bir paralel evrende video izlemediğin için geç kalmakla alakalı durumları yaşamamış olursun mesela. Bunun gibi nice bağlantı kurabilirsin.

Paralel evrenlerdeki diğer adaşlarıma mesaj atayımda bir ara toplanıp PES kapışak 😀😀
Kafanızın içindekini ilim-bilim için yoracağınıza saçma sapan, sonuca ulaşamayacağınız şeyler için neden yorarsınız ki?

Geri
Yukarı