Rüyalar ve Paralel Evrenler

Paralel evrenler bir teoriden öteye gidemedi.
Hipotez*
Arkadaşlar rüyaların anlamı olayı yalandan ibarettir.
👏🙌👍
Benim bahsettiğim yorgunluk bu değil ama. Belirli bir uyku düzenim var. Benim sıkıntım, her gece rüya görüyor olmam ve bunların aşırı gerçekçi olması.
Yaşamak isteyeceğin alternatif hayatlarını canlandırıyorsun. Bu da gerçek dünyadan daha keyif verici olduğundan uyanmak istemiyorsun. O isteksizliğin yarattığı şey; yorgunluk. Gerçek dünyadaki hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir, henüz fark etmediğin. Ya da her şey yolunda gitse bile yaşadığın senaryo seni mutlu etmiyordur ve kendine yeni farklı senaryolar uyduruyorsundur. Bu rüyalar kafayı yememeni ve dolayısıyla intihar etmemeni sağlıyor olabilir.

Son düzenleme:
Keşke öyle olsa. Rüyaların %80'i kötü.
Belki de kendi evreninde kahraman olmak istiyorsundur. Rüyaların gerçekçi olduğunu söyledin. Bu bağlamda gerçekçi şekilde gerçek hayata alternatif senaryondaki kahraman olmaya çalışıyorsundur. Bilinç işte, vezir de eder rezil de. Örnek: Kafana silah doğrultan ve sıkmak üzere olan psikopat ile karşı karşıyasın. Saçma rüyalarda silah ve adam başka şeylere dönüşebilir. Ama senin rüyanda senin kuralların geçerli. O tehlikeden absürt şekilde kurtulamıyor olmanın sebebi zaten sensin. Kurtulamıyor olman da sende korkuyu tetikliyor olabilir. Hatta o korkuyu bile sen yaratıyor olabilirsin. Rüyalar dışarıdan radyo sinyalleri ile gelmiyor, onları sen yaratıyorsun.

@GCN Gerçekçi kelimesinden kastım şu; küçükken gördüğüm rüyalar çabuk gelir geçer rüyalardı. Sanki tecrübe kazanmışım gibi, sabah kalktığımda yaşanılanların rüya olduğuna bin şahit lazım diyorum.

Olay rüyanın içeriği değil yani, görüntünün gerçek gibi olması. Yoksa gördüğüm rüyalar çok saçma.

Mesela şöyle bir rüya gördüm:

- Bilgisayardan herhangi bir kağıt paranın .png görüntüsünü yazdırdığımızda kasadan o para çıkıyordu. Sonra uyandım ve koşarak bilgisayarı açtım. Ve masaüstüne gelene kadar rüya olduğunun farkına varamadım. Ne zaman ki masaüstünde "Paralar" diye klasörü görmedim, o zaman dedim bu rüya diye.

Çok sağlam uyurgezerlik ve konuşkanlık da var bende. Yaşadıklarımı anlatsam inanamazsınız.

@imnotagamer Tamam yine dediğime geliyor. Anlattığın rüya son derece gerçekçi zaten.

Gece karanlığı, yıkık dökük binalar ve her yerde devriye atan uzaylı istilacıların uçan şeyleri. Helikopterlerden tutulan ışık gibi ışık tutuyorlar, her köşeye bakıyorlar. Yanımda kardeşim var, üst katlarda param parça olmuş duvarların kolonların arkasında devriye dronunun ışığından saklanıyorum. Işık üzerimize üzerimize geliyor, tarifsiz yakalanma ve ölüm korkusu. Yaşadığım korkunun etkisinden aylarca kurtulamamıştım. İçerik absürt ama deneyim gerçekçiydi. Sanki gerçekten daha gerçek gibi. Bunu yapan benim, benim hayal gücüm.

Bende uyurgezerlik yok, top atsan uyanmam.

Sende ekstra başka bir sorun var belki de? Ama çocukluktan beri... O halde bence sorun yok. Bence sorun olarak görmene gerek yok. Uyandığında yaşadığın hayattan mutlu musun o önemli. İyi tarafından bakarsak, bırak rüya göremeyenleri, içinden konuşamayan insanlar bile var. Belki de çok zekisin?

IQ Testi Merak ettim sonucu paylaşır mısın?

@GCN

Bu çıktı, oruç oruç ancak bu kadar 😁 Ama normalde de böyle yapardım sanırım, nerede hata yaptığıma baksam iyi olurdu, merak ettim. Harf sorularını Türkçe karakter içermeden yaptım ama hatalar onlardan geldi muhtemelen.

1649436265197.png

@GCN

Bu çıktı, oruç oruç ancak bu kadar 😁 Ama normalde de böyle yapardım sanırım, nerede hata yaptığıma baksam iyi olurdu, merak ettim. Harf sorularını Türkçe karakter içermeden yaptım ama hatalar onlardan geldi muhtemelen.

Eki Görüntüle 1353455
Zorlasan +2 veya +4 daha yükselir. Sen %77 yazdığına bakma, o istatistik teste katılanlar arasında. En zeki %5'lik dilime giriyorsun, yani nüfusun %95'inden daha zekisin. Ben 4 defa yaptım birer ay arayla. İlkinde 114 çıktı sonra 116 ve sonrakilerde de 116 çıktı.
@imnotagamer Evren Yaratıldı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı