Pardus kullanmalı mıyım?

Aytekin Ertunç

Centipat
Yer
Bursa Osmangazi yunuseli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8gb ram ddr4 Gigabyte Geforce rtx3050 Eagle Oc Ryzen 5 5500
Merhaba Pardus kullanmalı mıyım bilgisayarı oyun için ve günlük kullanım için kullanıyorum.

1664026117922.png

Windows'lar açgözlü hemen sömürüyolar.

Açıkçası yukarıdaki hocalarımın dediklerini göz önünde bulundurup ya modlu Windows (Güvenilirliği kendi elinizle yaptığınız modlar haricinde kesinlikle tartışılır.) ya da Linux kullanmanız daha iyi olur lakin oynadığınız oyunlarda Windows harici bir işletim sisteminde pek iyi bir performans almazsınız diye tahmin ediyorum.(CS-GO, Valorant vb. rekabet oyunlarını kastettim.)

Açıkçası yukarıdaki hocalarımın dediklerini göz önünde bulundurup ya modlu Windows (Güvenilirliği kendi elinizle yaptığınız modlar haricinde kesinlikle tartışılır.) ya da Linux kullanmanız daha iyi olur lakin oynadığınız oyunlarda Windows harici bir işletim sisteminde pek iyi bir performans almazsınız diye tahmin ediyorum.(CS-GO, Valorant vb. rekabet oyunlarını kastettim.)
Artık çoğu oyun Linux'da çalışıyor ama bir Windows değil yine de.

Yani Windows'a göre daha az performans alır diye düşünüyorum (rekabetçi oyunlarda) ha zaten dediğinizde haklısınız.
Hayır herhangi bir performans kaybı olmadan çoğu oyunu oynayabiliyorsun.

Merhaba Pardus kullanmalı mıyım bilgisayarı oyun için ve günlük kullanım için kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1526530

Windows'lar açgözlü hemen sömürüyolar.
Bence Pardus geçmek yerine Xubuntu, Linux Mint XFCE veya Elemantary OS gibi dağıtımlara geçmeyi düşünebilirsin. Pardus biraz bloated bir OS ve biraz RAM kullanımı yüksek. Hangi oyunları oynuyorsun ona göre yardımcı olalım, her oyun Linux üzerinde çalışmıyor malesef (Valorant gibi).

Bence Pardus geçmek yerine Xubuntu, Linux Mint XFCE veya Elemantary OS gibi dağıtımlara geçmeyi düşünebilirsin. Pardus biraz bloated bir OS ve biraz RAM kullanımı yüksek.
Pardus, devlet kurumlarında kullanılsın diye çıkıyor aslen. Bilgisayardan çok anlamayanlar bile açınca her işini yapabilsin diye... Sonuç bu oluyor işte, diyecek bir şey yok...

Bilgisayarın Windows için gayet yeterli.
İlla Linux kuracağım dersen Linux Mint Xfce veya Linux Mint Cinnamon kur diğerleri de aynı sistem bir farkı olmuyor ama oyun konusunda senin ne oynadığına bağlı PUBG falan oynuyorsan geçme Windows'ta kal.

Geri
Yukarı