Path Tracing, Cyberpunk 2077’de RTX 4090’ın Belini Büktü

Kafasını duvarlara mı vuracak? Cahil cahil konuşma. Asıl 4070 Ti alırsa maksimum 2K da 2 seneye (Şimdi bazı oyunlarında VRAM'ı yetmiyor) Kafasını duvarlara vuracak. DLSS falan kurtarmayacak onu.
4070 kullanıyorum kafamı duvarlara vs. vurduğum yok. 2K'da taş gibi oyun oynuyorum hem de GTX 1080 kadar güç çekiyor 190W. Bırakın bu VRAM işlerini vs. Nvidia bu işi yapıyor arkadaş işte. Kafasını duvara vurur GPU olarak AMD alırsa bu kadar basit.

4070 kullanıyorum kafamı duvarlara vs. vurduğum yok. 2K'da taş gibi oyun oynuyorum hem de GTX 1080 kadar güç çekiyor 190W. Bırakın bu VRAM işlerini vs. Nvidia bu işi yapıyor arkadaş işte. Kafasını duvara vurur GPU olarak AMD alırsa bu kadar basit.
Sen çok komiksin ya.Oynadığın oyunları yazsana bi.Acaba hiç bir aaa oyunda RT açıp adam akıllı oynayabildinmi.Şuan rahat olsa bile yakında göreceksin.Kaçınılmaz son.

Sen çok komiksin ya.Oynadığın oyunları yazsana bi.Acaba hiç bir aaa oyunda RT açıp adam akıllı oynayabildinmi.Şuan rahat olsa bile yakında göreceksin.Kaçınılmaz son.
Emre kardeş acaba sistemin ne ki yorum yapabiliyorsun? Rdr2, cp 2077, diablo iv, hogwarts legacy hepsini çatır çatır oynadım rt açarak. Bilmediğin kullanmadığın sisteme yorum yapma youtube videosu izleyerek ya da burada üç beş yorum okuyarak. Ayrıca RT işinde Nvidia çok daha iyi olsa da RT için henüz biraz erken. RT demişsin kendi ayağına sıkmışsın ayrıca AMD RT açınca yamuluyor. 7900 XTX 4070 Ti performansını zor veriyor RT açık olunca VRAM 50 gb olsa ne 🤣🤣

Emre kardeş acaba sistemin ne ki yorum yapabiliyorsun? Rdr2, cp 2077, diablo iv, hogwarts legacy hepsini çatır çatır oynadım rt açarak. Bilmediğin kullanmadığın sisteme yorum yapma youtube videosu izleyerek ya da burada üç beş yorum okuyarak. Ayrıca RT işinde Nvidia çok daha iyi olsa da RT için henüz biraz erken. RT demişsin kendi ayağına sıkmışsın ayrıca AMD RT açınca yamuluyor. 7900 XTX 4070 Ti performansını zor veriyor RT açık olunca VRAM 50 gb olsa ne 🤣🤣
Aynen ya oynamışsındır :D 11gb VRAM dolmuştur sende fpsye bakarak mutlu mesut oynamışsındır. O ekran kartıyla Sana maksimum 2 sene veriyorum.Ondan sonra burda konu açma.Vram doluyor ühüüü diye.
Sende aldığı kartı ölümüne savunanlardansın.

He bu arada karta lafım yok.Fg dlss ile 3090 ti bile tokatlar.Ama VRAM çok az.Buda yeni cıkacak u5 Oyunlarda veya yeni cıkacak oyunlarda sıkıntı yaratır.

Son düzenleme:
He bu arada karta lafım yok. Fg DLSS ile 3090 Ti bile tokatlar. Ama VRAM çok az. Bu da yeni cıkacak U5 Oyunlarda veya yeni cıkacak oyunlarda sıkıntı yaratır.

Şu yoruma o kadar çok katılıyorum ki hocam anlatamam. UE5 oyunlar için endişelenmeye başladım ben. (RTX 4070 Ti kullanıyorum.) Bir şekilde atlatacağız bu durumu da bakalım nasıl olacak. :)

Forumda çok bilgi eksikliği ve yanlışı var. İlk çıkan oyunlardaki optimizasyonu 1-2 hafta içerisinde çözüyorlar. 11GB vram kullanımı da görmedim. Zaten vram yetmeteceği yerde kartımın 4070'in kas gücü de ultra da oynatamayacaktır. Ağlayacak değilim ayrıca 6090 alır geçerim durumum var😎

Forumda çok bilgi eksikliği ve yanlışı var. İlk çıkan oyunlardaki optimizasyonu 1-2 hafta içerisinde çözüyorlar. 11GB vram kullanımı da görmedim. Zaten vram yetmeteceği yerde kartımın 4070'in kas gücü de ultra da oynatamayacaktır. Ağlayacak değilim ayrıca 6090 alır geçerim durumum var😎
Hocam o zaman 4090 alıp rahatça kullansaydın keşke.

Hocam o zaman 4090 alıp rahatça kullansaydın keşke.
4070 yetiyorken ve 1440p monitörüm varken 4090 alayım? Ultra ayarlarda her oyunu 60+ fps oynuyorken neden 4090 alıp paramı çöpe atayım? Yetmediği yerde elimdekini satıp alırım tertemiz. 30 yaşında çalışan insanım en kötü kredi kartı patlatırım yine alırım. AM5 anakartım da var 9800x3D + 6090 alırım. İhtiyaç fazlası israfıtr. Şuanki sistem 2K için çok çok yeterli. Yetmediği yerde düşünülür. 3090 24 GB mesela 4K da bazı oyunlara kas gücü yetmiyor daha kaç yıl oldu? Teknolojiyle yetişmek çok zor. Yetmediğinde düşünülür. 200W çeken 4070 harika performans veriyor yetiyor.

Velhasıl şuanda zaten rahatım.

Geri
Yukarı