PC Açıkken No signal hatası

Bugra1905

Decapat
PC'yi açtım tarayıcı ya girdim. 5 10 dk gezinirken ekran dondu ve no signal hatası aldım görüntü gitti. Klavye ve farenin ışıkları da söndü fakat kasa çalışmaya devam etti PC'yi güç tusuna basılı tutarak kapattım ve açtığımda sıkıntısız çalışıyordu. 1 2 ay önce de olmuştu aynı sorun acaba bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle ekran kartından degilde onboard cıkış dan goruntu almaya çalışın eger goruntu geliyor ise ekran kartının ana karta oturan yerini altın sarisi olan yerleri silgi ile çok bastırmadan silin ve ıslak mendilin fazla suyunu çıkarın sonra silgidiniz yeri temizleyin ve kurulayın öyle deneyin.

Şu durumda ekran kartına öyle bir muamele yapmak yanlış bence görüntü gittiğinde mouse ve fare ışıkları da gidiyorsa sorun yüksek ihtimalle ekran kartından değil anakarttandır. Şöyle ki bilgisayar çalışırken monitörün görüntü kablosunu söksek dahi mouse ve klavye ışıkları yanmaya devam eder.
BIOS güncellemeyi dene olmazsa anakartı bir garantiye gönderebilirsin ama aşırı büyük bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Şu durumda ekran kartına öyle bir muamele yapmak yanlış bence görüntü gittiğinde mouse ve fare ışıkları da gidiyorsa sorun yüksek ihtimalle ekran kartından değil anakarttandır. Şöyle ki bilgisayar çalışırken monitörün görüntü kablosunu söksek dahi mouse ve klavye ışıkları yanmaya devam eder.
BIOS güncellemeyi dene olmazsa anakartı bir garantiye gönderebilirsin ama aşırı büyük bir sorun olmadığını düşünüyorum.
Anladım ram hizi 2133 mhz ile çalışıyordu 3000 yaptım 2 hafta önce onla bir alakası varmidir 3

Anakart OC ile mi 3000mhz destekliyor. Base olarak 3000 desteği var mı? Kararlılık sorunu yaratıyor olabilir eğer OC ile ise, güç kaynağınızın sisteme yeterli geldiğine emin misiniz bu arada ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı