PC Almak Yerine PS4 Almak Mantıklı mı?

Merhabalar. Ben bilgisayar almayı düşünüyordum fakat dolar yükseldi. Bu da istediğim bilgisayarın 3000 TL'den 4200 TL'ye çıkmasına neden oldu. Ardından düşünmeye başladım, PS4 2000 TL olduğuna göre 1000 TL de 24 inch'lik bir monitor diğer 1200 TL için de 5 tane oyun alsam benim alacağım 1050 Ti'li bilgisayarın yerini fazlasıyla dolduruyor.
İstediğim bilgisayarda CS:GO gibi oyunlar oynamakla sınırlı kalabilirken PS4'de God of War'dan NFS Payback'e kadar her oyunu rahatlıkla oynayabilirim. Sizlerin düşüncesi nedir? Hangisi daha mantıklı?
Bütçeniz nedir?

Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Ps4 almaya daha yatkınım. Hem alırsam dönüştürücü kullanarak klavye ve mouse bağlayabilirim. Ama bilgisayar alırsam en fazla pubg oynayabilirim. Hem indirimlerle ps4 te oyunları ucuza getirebileceğimi düşünüyorum. Hala daha fikirlere açığım.
Bütçeniz nedir?
4200 tl civarı.
Bütçeniz varsa kesinlikle PC toplamalısınız. Bütçeniz 2000, 3000 ise PS4 almak daha mantıklı. Bu arada PC için uygun fiyatlı ekipmanlar bulabilirsiniz.
Neden kesinlikle pc toplamalıyım?
Bütçeniz varsa kesinlikle PC toplamalısınız. Bütçeniz 2000, 3000 ise PS4 almak daha mantıklı. Bu arada PC için uygun fiyatlı ekipmanlar bulabilirsiniz.
Neden kesinlikle pc toplamalıyım?

Çok doğru bir yaklaşım değil. 5 yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarım var 1500TL ye almıştım zamanında ama şu anda G403 kullanıyorum. Yani yaşam tarzına göre değişir pcnin yarısı kadar mause kullanıyorum ve oynadığım oyun Silkroad Online. :)
Demek istediğinizi tam anlamadım ancak benimki sadece öneriydi karar sizin.

50TL olmak zorunda değil. Logitech'in uygun fiyatlı gaming ekipmanları vardı.
Bana 4000TL'lik bir oyuncu bilgisayarı için klavye, mouse, mousepad ve kulaklık seçimi yaparmısınız (başta eğer hepsini sıfırdan alacaksanız diye belirtmiştim)? Fiyatları hep birlikte görelim,
4000TL'nin üzerine kaç TL daha koymakmız gerekiyormuş.

Demek istediğinizi tam anlamadım ancak benimki sadece öneriydi karar sizin.

Bana 4000TL'lik bir oyuncu bilgisayarı için klavye, mouse, mousepad ve kulaklık seçimi yaparmısınız (başta eğer hepsini sıfırdan alacaksanız diye belirtmiştim)? Fiyatları hep birlikte görelim,
4000TL'nin üzerine kaç TL daha koymakmız gerekiyormuş.
Cooler Master Devastator II Mavi LED Türkçe Klavye + Mouse Fiyatı
SteelSeries QcK Mouse Pad Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Gamepower Magnus V2 Siyah 3.5mm Rgb Oyuncu Kulaklık Fiyatı
Mesela böyle bilindik markalarla 500 TL oluyor o kadar pahalı değiş tabiiki kişiden kişiye değişir.

Ps te bir oyuna en az 200 tl veriyorsunuz unutmayın. Benim fikrim hemen acele etmeden 10 ler düşünerek alın.
Evet haklısınız. 200 tl veriyorum. Ama takas şansım var, ps storedaki indirimler var, ve özel günlere özel indirimler var.

Şimdi bakın günümüzde 1050 ti li ve ryzen2200g li bir bilgisayar 4100-4200 TL civarlarında geziniyor. Ve bu sadece kasanın fiyatı, monitörde 800 tl olsa ekipmanlar 500 oyunlar 200 tutsa 4200 tl ye alacağım bilgisayar 5700 tl oluyor. Ve ben 6000 tl ye yaklaşık para veriyorum. Ama sadece eski çıkan oyunları oynayabiliyorum. Yeni çıkan oyunlarda ise 30 fps civarında dolaşıyor. Günümüzde çıkan oyunları ise bu bilgisayar low ayarlarda zar zor oynatıyor. Ama ben bu kadar para verdim ne olacak şimdi?

İşte burada ps4 araya giriyor. Bir ps4 2000 tl monitör 1000 tl deyin 1200 tl ye de 5-6 tane oyun deyin. Ne oldu 4200 tl, yani benim alacağım sistemin sadece kasasının parası. He şimdi şunu diyenler olacaktır. O oyunları bitirince ne yapacaksın diyenlere tek cevabım bir üst oyunuyla ya da başka herhangi bir oyunla üstüne nakit para koyup almak olacaktır.

Mesela şöyle düşünelim, ben fifa 18 alacağım fakat ben de fifa 17 var ve bunu takas etmek istiyorum. Fifa 17 nin üstüne 50 tl daha koyup fifa 18 alabilirim. Bunun için facebook grupları hatta dükkanlar bile var. Neyse benden bu kadar. Herkese iyi günler.

Dostum bende pc mi alsam ps mi alsam karar verememistim sonra düşündüm pcde gün geçtikçe sistem yavaşliyor oyunları desteklememeye başlıyor keyfin kaçıyor fakat ps4 öyle bi derdin yok cdyi tak çalıştır keyfine bak 2 sene oldu pc kullanmiyorum ☺ he birde güzel bir ortam yakalarsan pste keyfine varılmıyor benim wp grubum var goygoy felan efsane

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı