PC aniden kapandı ve Kernel Power hatası verdi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım az önce oyun oynarken aniden kapandı anlamadığım bir şekilde. Sizden yardım istiyorum sorun ne olabilir?
Olay Görüntüleyicisi'nde böyle yazıyor, sorun nedir? Nasıl anlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

s.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeler sonrası tekrar kapanma meydana geldi mi hocam?

Şimdilik sorun yok daha 3-4 saat oldu uzun vadede sorun olmaz ise veya olur ise buraya yazarım.

Güncellemeler sonrası tekrar kapanma meydana geldi mi hocam?

Sistem sağlıklı idi zaten sorunsuzdu, tabiri caizse çiçek gibi bakarım bilgisayarıma her şeyini kendim topladım az da olsa bilgim var yani durduk yere bu sorunun olması beni üzdü.

Az önce aynı sorun tekrarladı ne yazık ki. :(

Bu güç kaynağını almayı düşünüyorum öneri alabilir miyim?
Daha alalı yeni gibi sanki, cihazı zorlamadığım halde bu kadar kolay nasıl bozuldu anlamış değilim. Sıfır gibi cihaz neredeyse.
OCCT ile 7. dakika da şu an böyle bir kapanma yok ama sıcaklık fazla gibi teste devam edeyim mi?

asdasd.png

Bu dakikada kapadım işlemci çok ısındı sanki ama sistem kapanmadı veya bir hata vermedi sorunu tam anlamak çok zor. Boşa para vermek istemiyorum ama yeni PSU alma yolundayım.

E tamam, kapanma ısınmadan kaynaklı ise bunu da öğrenmiş olacaksınız?

Bozuk olmayan bileşenlere zarar verir diye kapadım ekran kartını ve işlemciyi çok zorluyor ( programın amacı bu biliyorum) yoksa bende test etmek istiyorum dediğiniz gibi, garip bir çıkmazdayım gerçekten.

Bozuk olmayan bileşenlere zarar verir diye kapadım ekran kartını ve işlemciyi çok zorluyor ( programın amacı bu biliyorum) yoksa bende test etmek istiyorum dediğiniz gibi, garip bir çıkmazdayım gerçekten.

Zarar vermeden tam olarak nasıl test edebilirim program biraz karışık.
Belki de gerçekten ısı ile alakalı sorun ama zannetmiyorum. Sıvı soğutucum var fakat test sırasında gerçekten ısındı ama oyunda bu kadar ısınmıyor muhtemelen. Gerçi uzun süreli test etmedim ama tekrar bir bakayım.
Testi başlattım en az 45 dakika bekleyeceğim bu sefer.

Şu anda testin 15. Dakikasını doldurdum ve sıcaklıklar böyle herhangi bir kapanma olmadı.

037E0371-F30B-41C7-931E-B82B11E7B2BB.jpeg

35. Dakikadayım herhangi bir sorun veya kapanma olmadı devam ediyorum teste.

1 saat oldu ve herhangi bir kapanma veya hata olmadı. Sorun nerede acaba.

@Recep Baltaş

123123.png

Dosya Ekleri

• CC28F305-419C-40CF-98A1-F4DBD26C521F.jpeg
    CC28F305-419C-40CF-98A1-F4DBD26C521F.jpeg
    180,6 KB · Görüntüleme: 19
Power yerine bir de GPU testi yap. Bazen daha da fazla güç çeker. Yarın yapabilirsin. Ben halen daha PSU diyorum.
PSU testi bittikten sonra GPU testini başlattım şu anda 12. Dakikasında bunun sonucunuda paylaşacağım, sorunun kaynağını çok merak ediyorum.

Kıymetli üstadım, ✍🏼

Aynı sorunu 1200W High Power PSU, 3900X, RTX 3070, 3600 MHz Corsair 8x4 sistemde yaşıyordum. 🥀

BIOS Update sonrası bu can sıkan durum düzeldi. Konu sahibi @Bendebirkullanıcıyım hocamız da sürücüleri ve özellikle BIOS son sürümünü kontrol ederse belki sağlıklı bir sonuca ulaşabilir.

Saygılarımla. 🌹

Hocam konuyla alakasız oluyor ama siz böyle şiir gibi yazmaya üye olduğunuzdan beri mi başladınız?

RAM testide yapmanı tavsiye ederim.

PSU testi bittikten sonra GPU testini başlattım şu anda 12. dakikasında bunun sonucunuda paylaşacağım, sorunun kaynağını çok merak ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı