PC için DualSense PS5 vs DualShock PS4

gucerege

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayara yeni bir oyun kolu alacağım da PS5 kolu PC ile direkt uyumlu oluyor mu yoksa uygulama yüklemek gerekiyor mu? FIFA 23, NBA 2K23, WWE 2K23 gibi oyunları oynarken göstergeler PS tuşları olarak mı gözüküyor yoksa Xbox kontroller olarak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunlarda PS tuşları gözüküyor ama Steam'den oynuyorsun Steam Input'U devre dışı bırakmalısın DualSense ve DS4 birbirine benzer fiyattalaer zaten.

Hocam ikiside mevcut bende dualsense type-c type-c kablo ile kullanıyorum dualshock'a göre çok daha iyi tek eksisi kablo şart.

İkisi içinde Steam ve Epic, Ubisoft platformları dışında oynayacağınız oyunlar için program gerekiyor. Aralarında 300 TL fark var. Kesinlikle DualSense öneririm.

Hocam ikiside mevcut bende dualsense type-c type-c kablo ile kullanıyorum dualshock'a göre çok daha iyi tek eksisi kablo şart.
Kablo şart olduğunu nereden çıkardınız ?
Bluetooth'la bağlanılıyor.

Dualsense kullanıyorum. Herhangi ek bir program kullanmıyorum. Steam doğrudan tanıyor ve sorunsuz çalışıyor. Ek program ile sanırım hoparlörü ve adaptive trigger fonksiyonları da çalışıyor ama hiç denemedim

Yeni konular

Geri
Yukarı