PC için Xbox Controller vs DualSense

uk2727

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. PC için Xbox 9.nesil Controller aldım (sipariş aşamasında). Ancak hala şüphedeyim. Sony PS5 DualSense mi alsaydım diye? Var aranızda kullanan bu oyun kollarını. Hangisini tavsiye edersiniz?

Imkan varsa iptal edin, DualSense her turlu daha iyi bir kol. Pek cok ozelligi de artik destekliyor guncel oyunlarda. Uyum sorunu da yok. Pille vs. ugrasmazsiniz hem.

Keyfine bağlı. Dualsense daha fazla özellik var diye aldıktan sonra o özellikleri bir kere bile kullanmama ihtimalin var. Oynayacağın oyunlar ne söylersen hem özellik hem de ergonomi bakımından daha iyi öneri yaparız.
Hikaye tabanlı oyunlar oynayacağım hocam. Death Stranding, Horizon Zero Dawn, rdr2, dying light2 gibi...

Hikaye tabanlı oyunlar oynayacağım hocam. Death Stranding, Horizon Zero Dawn, rdr2, dying light2 gibi...
Bu tarz oyunlar için Dualsense daha mantıklı olacaktır. Tabii ergonomi meselesi hâlâ daha net konuşamayacağım bir durum. Onu teknoloji marketlerden test ederek anlarsınız.

Steam haricindeki oyunları oynarken illa uygulama kullanmak/açmak zorunda mıyız hocam

Steam haricindeki oyunları oynarken illa uygulama kullanmak/açmak zorunda mıyız hocam
Eğer oyun kendi içinde Dualsense desteklemiyor ise evet. Zaten oyun kendisi Dualsense destekliyor ise Steam Input'ta gereksiz oluyor hatta çoğu yerde Steam Input'un da kapatılması öneriliyor. Fakat bu dediğim oyun kendisi Dualsense destekliyor ise. Şu an PC'de Dualsense destekleyen oyun sayısı az, hatta Dualshock 4 destekleyenler bile Dualsense'i görmüyor. Yani Steam Input, X360CE, DS4Windows ve DSX gibi yazılımlar şart. Dualsense için en iyisi DSX. Steam Input'tan bile daha iyi.

Dualsense'i önemli kılan özelliklerinin çoğu kablolu modda etkin oluyor sanırım. Ben kablosuz modda oynayacağım genellikle. Masabaşına kablo ile oturduktan sonra klavye ve mouse da kullanabilirim zaten. Sanırım bu yuzden XBOX seçeceğim

Dualsense'i önemli kılan özelliklerinin çoğu kablolu modda etkin oluyor sanırım. Ben kablosuz modda oynayacağım genellikle. Masabaşına kablo ile oturduktan sonra klavye ve mouse da kullanabilirim zaten. Sanırım bu yuzden XBOX seçeceğim
Pil sorunundan bahsettiklerini gördüm insanların aslında bunu şöyle bir avantaja çevirebilirsiniz;

Ortalama 250TL'ye 4 tane şarjlı pil alın(Tavsiyem minimum 2000 MAh olsun)
Yine ortalama 500TL'ye de pil şarj aleti alın(Eğer yavaş şarj etse bile sorun olmaz diyorsanız daha ucuz modelleri var)

Bunu uyguladığınız zaman bir daha hiç kablolu oynamak zorunda kalmayacaksınız, eğer pil biterse biten pilleri şarja takın diğer 2 pili takıp oynamaya devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı