PC Kendi kendine Restart atıyor

Cpu çok fazla ısınıyor. Sorun bu. Isınma konusundaki önlemleri almaya başlamalısınız.
Cpu sıcaklığından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Kardeşim ezberemi cevap veriyorsunuz ? Stress testinde 60 derecenin neyi fazla ısınıyor mantığını söylermisin ? Kule tipi işlemci soğutucu var 6 bakır boru 3 fanlı ezbere yorum yapmayın lütfen... Sistemde overclock yok, birşey yok. Şuan 33 derece MSI Afterburner ve AIDA 64 e göre Speccy yanlış değer gösteriyor. Ama heran restart atabilir kafana göre yani. Isıdan olsa Stress testinde atması lazım mantıken ?

Sistem SSD ye kurulu ama yinede Hdd lerdeki bad sector taramasını yaptım. Ramlerin slotunu değiştirdim. Tek bir Ram ile çalıştırdım.Sonuç değişmemişti ama en son virüs taradıkdan sonra henüz daha restart atmadı. Oyundayım şuanda, gelişmeleri anlık yazacağım.

Prime95'de CPU ısınmaz resmen ağlar. Onun üstesinden gelebilmişse CPU ile alakalı ısı olması mümkün değil. HDD'lerinde oyun kurulu değilse çıkarıp SSD üzerinden oyna. 3/4 gün bu şekil devam et. HDD kaynaklı sorun olmadığınıda kesinleştirelim. PSU zaten üst seğment ondan yana sorun yok. HDD kaynaklı değilse YAZILIM cephesine yönelelim.

Prime95'de CPU ısınmaz resmen ağlar. Onun üstesinden gelebilmişse CPU ile alakalı ısı olması mümkün değil. HDD'lerinde oyun kurulu değilse çıkarıp SSD üzerinden oyna. 3/4 gün bu şekil devam et. HDD kaynaklı sorun olmadığınıda kesinleştirelim. PSU zaten üst seğment ondan yana sorun yok. HDD kaynaklı değilse YAZILIM cephesine yönelelim.

Yorumunuz için çok teşekkürler. Daha önce SSD ye kuruluydu csgo zaten, kaldırıp HDD ye kurdum yine restart atmıştı. Dün "Kaspersky Free" ile virüs tarattığımdan beri şuan atmadı. Atarsa yazıp formata yöneleceğim dediğim gibi herşeyi 0'layacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı