Bilgisayar kendi kendine restart atıyor

mert_cemal

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar...
Ben Şubat ayı gibi şu an kullandığım bilgisayarı toplamıştım. İçerisinde SSD ve HDD mevcut fakat HDD'de sorun var yazma testi yaptırdığımda ses çıkartıyor. Bir problemler olduğu belli fakat ne bilemiyorum. Ben bu HDD'ye Steam'den CS:GO indirmiştim. Mart ayı gibiydi arkadaşla oynarken maça girdiğim anda bilgisayar resetledi, açıldıktan sonra tekrar açtım oyunu ve tekrar resetledi. 13.06 tarihinde LoL oynarken fakat bu oyun SSD'ye kurulu tekrar resetledi, açıldıktan sonra ise PC'm kasıyor idi fare imleçi sağa sola giderken takılarak ilerliyordu arkasında oluşturduğu gölge pürüzsüz değildi. Oyunu açtığımda ise reset atmadı sadece oyun delaylıydı. Kapatıp açtığımda ise düzeldi bu delay sorunu. Problemin neyden kaynaklandığını nasıl bulabilirim, yardımcı olur musunuz ?

Basit düşüncem öncelikle HDD ve SSD aşırı toplanmış olabilir bu yüzden bazı sistemlerdeki gibi zarar görmeyi engellemek için res atar.

Mantıklı ve karmaşık tarafı ise daha detaylı pcen SSD'ye veya HDD'ye uyum sağlayamamış olabilir ama kartın uyşmamış olabilir bunlara bak.

Merhabalar...
Ben Şubat ayı gibi şu an kullandığım bilgisayarı toplamıştım. İçerisinde SSD ve HDD mevcut fakat HDD'de sorun var yazma testi yaptırdığımda ses çıkartıyor. Bir problemler olduğu belli fakat ne bilemiyorum. Ben bu HDD'ye Steam'den CS:GO indirmiştim. Mart ayı gibiydi arkadaşla oynarken maça girdiğim anda bilgisayar resetledi, açıldıktan sonra tekrar açtım oyunu ve tekrar resetledi. 13.06 tarihinde LoL oynarken fakat bu oyun SSD'ye kurulu tekrar resetledi, açıldıktan sonra ise PC'm kasıyor idi fare imleçi sağa sola giderken takılarak ilerliyordu arkasında oluşturduğu gölge pürüzsüz değildi. Oyunu açtığımda ise reset atmadı sadece oyun delaylıydı. Kapatıp açtığımda ise düzeldi bu delay sorunu. Problemin neyden kaynaklandığını nasıl bulabilirim, yardımcı olur musunuz ?
Sistem HDD'de ise SSD'ye kurarak test edebilir misin?

Sistem HDD'de ise SSD'ye kurarak test edebilir misin?
Sistem SSD'de dostum ama restart atarken mavi ekran vermiyor haberiniz olsun.
Bu sorunun olası sebepleri:
  • Aşırı ısınma
  • Arızalı ekran kartı
  • Arızalı PSU
Buna göre oyunda sıcaklıklara bakın (Mesela AfterBurner ile). Sıcaklıklar normal ise ekran kartını Furmark ile stres testine sokun.
Merhaba efendim,
Restart attıktan sonra bios'a girip sıcaklık değerlerine baktım CPU 35 dereceyi, sistem ise 40 dereceyi gösteriyordu.

Aynı sorun bendede var. Sistemi toplayalı 1 ay oldu

Ryzen 5 2600
Corsair CX 750
Sapphire RX 580 Pulse 8 GB
Corsair Venegance 3000mhz 2x 8 GB
MSI b450m v2

merhaba arkadaşlar sistemi 2 gün önce topladım aynı sorun bende de vardı Sistem Kapanma Sorunu bir bakarsanız faydası olabilir.

Brom senin sorun sıcaklıkdan gözüküyor. Senin sistem boşta 60 derece stresste 85 derece aldım diyorsun. Ben Stress testinde en fazla 60 dereceyi gördüm şuan boşta 33 ila 37 derece arasında. Ayrıca 1 ay sorunsuz kullandım. Kasada 5 adet extra fan var. MSI Afterburner'la fan hızlarını %80 yapıyorum aynı. Yan kapağı açıp en son içine vantilatörle hava verdim. Sonuç değişmedi. Son virüs taratmamdan sonra hala kapanmadı şuan. Güncel olarak yazacağım. Kapanırsa bide harddiskle ssdyi temizleyip komple format atacağım. İçinde önemli şeylerimde var ama sinirlendim artık çözülsün şu iş , umrumda değil. Eğer yine olmazsa, anakartı garantiye yollayıp değiştireceğim. Gözlemlediğim kadarıyla internette bu sorunu yaşayan herkes MSI marka Anakart kullanıyor. İlginç bir şekilde herkesle ortak noktamız Msi marka anakart.
Dipnot : Son olarak Başlat > Ayarlar > Gizlilik > Arka plan uygulamalarını kapat yaptım.

Brom senin sorun sıcaklıkdan gözüküyor. Senin sistem boşta 60 derece stresste 85 derece aldım diyorsun. Ben Stress testinde en fazla 60 dereceyi gördüm şuan boşta 33 ila 37 derece arasında. Ayrıca 1 ay sorunsuz kullandım. Kasada 5 adet extra fan var. MSI Afterburner'la fan hızlarını %80 yapıyorum aynı. Yan kapağı açıp en son içine vantilatörle hava verdim. Sonuç değişmedi. Son virüs taratmamdan sonra hala kapanmadı şuan. Güncel olarak yazacağım. Kapanırsa bide harddiskle ssdyi temizleyip komple format atacağım. İçinde önemli şeylerimde var ama sinirlendim artık çözülsün şu iş , umrumda değil. Eğer yine olmazsa, anakartı garantiye yollayıp değiştireceğim. Gözlemlediğim kadarıyla internette bu sorunu yaşayan herkes MSI marka Anakart kullanıyor. İlginç bir şekilde herkesle ortak noktamız Msi marka anakart.
Dipnot : Son olarak Başlat > Ayarlar > Gizlilik > Arka plan uygulamalarını kapat yaptım.

sonda anlattığım olayları yaptıktan sonra pubg oynarken maks 50 derece gördüm yani sıcaklık değilmiş sorun 50 derecede de kapatmıştı kablolamaları düzenleyince düzeldi.

Arkadaşlar yeni konu açtım buraya da yazayım furmark ile teste soktum 17 dk boyunca 80 de stabil çalıştı ekran kartı ve problem oluşmadı başka ne yapayım bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı