R5 3600 sistem kendi kendine restart atıyor

serhatemin

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar kendi kendi saçma sapan restartlar atıyor. Olay görüntüleyicisinde bir şey çıkmıyor. Daha önce bende R5 3500X vardı, değişip R5 3600 yaptım. Sorun bir süre yoktu ama tekrar başladı. Çözümü nedir?

Daha çok konu var ancak sadece güncelleri attım. Bu sorunun çözümü tam olarak yok. Yakında sistemi camdan aşağı atmayı düşünebilirsiniz.
Yaklaşık 10dk önce tekrar başıma geldi bu durum.
İlk konudaki senaryoyu deneyebilirsiniz. Bende bir süre iyi gitmişti.

Daha çok konu var ancak sadece güncelleri attım. Bu sorunun çözümü tam olarak yok. Yakında sistemi camdan aşağı atmayı düşünebilirsiniz.
Yaklaşık 10dk önce tekrar başıma geldi bu durum.
İlk konudaki senaryoyu deneyebilirsiniz. Bende bir süre iyi gitmişti.
Bu tarz problemler bu ara mı acaba bu kadar arttı anlayamadım. Benzeri durum var bende de şu an anakartım teknik serviste.

RAM'iniz kaç MHz de çalışıyor. Otomatik o.c. yaptıysanız BIOS'tan onu geri stok haline getirin. Bazen işlemciler RAM'le uyumlu çalışmayabiliyor. Bundan dolayı takılmalar ve kapanmalar gerçekleşebiliyor. Sisteminizi tam olarak söylerseniz daha iyi bir öneri de bulunabiliriz.

Bu tarz problemler bu ara mı acaba bu kadar arttı anlayamadım. Benzeri durum var bende de şu an anakartım teknik serviste.
Hocam haklısınız. Ben de özellikle son bir haftadır bayağı bu konudan canı sıkılan arkadaşlarımızı görüyorum.
Kimisi ses kartı sürücüsü diyor, kimisi sonradan takılan USB aygıtları yapıyor diyor. Neler denedim kaç kere format attım bios update + sıfırlama, hatta sıvı soğutucu ve ön panel usb kabloların yerlerini bile anakart üzerinden değiştirdim. Ramleri stock 2133mhz sonra 3200 xmp ve en son kendi ayarlarımda çalıştırdım ama nafile yapıyor illet şeyi. Dün yaklaşık 6 saat süren ram testi yaptım çok şükür bir sorun çıkmadı.
Benim aklıma artık sadece yazılımsal olduğu geliyor. Sanırım Microsoft ile alakalı bir durum. Ama net emin olamıyorum.

Geri
Yukarı