PC montajı için tavsiye

Bayram TEKİN

Decapat
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce internetten parça parça bilgisayar bileşenleri sipariş ettim. Daha önce hiç bilgisayar bileşenlerini monte etmedim bu işlemi ilk kez yapacak olan kişilere neler tavsiye edersiniz en çok nelere dikkat etmemiz lazım tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

İşlemciyi takarken dikkat et.
Güç pinlerini falan takarken dikkat et, ben o ince çubukları kırdım :D
Belki kablolama yaparken zorlanırsın. Diğer parçalar zaten "beni buraya oturt" diye bağırıyor.

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce internetten parça parça bilgisayar bileşenleri sipariş ettim. Daha önce hiç bilgisayar bileşenlerini monte etmedim bu işlemi ilk kez yapacak olan kişilere neler tavsiye edersiniz en çok nelere dikkat etmemiz lazım tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Bence kendiniz yapmayın.

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce internetten parça parça bilgisayar bileşenleri sipariş ettim. Daha önce hiç bilgisayar bileşenlerini monte etmedim bu işlemi ilk kez yapacak olan kişilere neler tavsiye edersiniz en çok nelere dikkat etmemiz lazım tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Hiç deneyim yoksa yapmayın arkadaşım sormadan işlemci macunu değiştireceğim diye anakarta baskı yapmış pinlerin hepsi yamulmuş i7 9700K boşa gitti garantide karşılamıyor.

İşlemci montajı. Pinlere dikkat edin, işlemci ve anakartta ki oklar aynı yöne bakması lazım.
İnternette bir sürü video var izlemeni tavsiye ederim. Belki kablolama ve sıvı soğutma varsa bunların montajında zorlanabilirsin, gerisi kolay.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendin yababilirsin, öncelikle düz bir zemin bul masanın üstü olabilir. Anakartı kutusunun üstüne veya içinden çıkan süngerin üzerine koy, işlemcini ve işlemci fanını monte et daha sonrasında istersen RAM'leri takabilirsin. Sonra anakartını kasaya oturttur hemen ardından temel kabloları uygun bir biçimde kablolayıp tak mümkün olduğunca kasanın arka tarafından kablo geçirmeye çalış, sonra elindeki parçaları say SSD, HDD, ekran kartı ses kartı artık ne kullanıyorsan onlara gereken kabloları gereken yere kadar ulaştır. Ekran kartını ve depolama aygıtlarını montajla, ve bitti.
İşlemcinin göstergesi vardır anakartın üstünde de aynı gösterge vardır onlar üst üste gelecek şekilde yerleştir, tık diye oturur zaten bastırmana gerek yok ağırdır.
Yardım açısından bir kaç video izleyebilirsin.

Kendin yababilirsin, öncelikle düz bir zemin bul masanın üstü olabilir. Anakartı kutusunun üstüne veya içinden çıkan süngerin üzerine koy, işlemcini ve işlemci fanını monte et daha sonrasında istersen RAM'leri takabilirsin. Sonra anakartını kasaya oturttur hemen ardından temel kabloları uygun bir biçimde kablolayıp tak mümkün olduğunca kasanın arka tarafından kablo geçirmeye çalış, sonra elindeki parçaları say SSD, HDD, ekran kartı ses kartı artık ne kullanıyorsan onlara gereken kabloları gereken yere kadar ulaştır. Ekran kartını ve depolama aygıtlarını montajla, ve bitti.
İşlemcinin göstergesi vardır anakartın üstünde de aynı gösterge vardır onlar üst üste gelecek şekilde yerleştir, tık diye oturur zaten bastırmana gerek yok ağırdır.
Yardım açısından bir kaç video izleyebilirsin.
Yersiz bir soru ama acaba şu sistem iyi mi?
Gta 5,Valorant falan oynayacağım.

Geri
Yukarı