PC'de virüs vakaları neden arttı?

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
PC için bahsediyorum yanlış anlaşılmasın, bu aralar forumda her gün fix 1 tane Google hesabı hacklenmiş kişi görüyorum, nasıl beceriyorsunuz anlamıyorum, oyunları crack oynadığım dönem her türlü bilinmeyen saçma siteden dosyalar indirdim. Asla virüs yemedim, siz nasıl beceriyorsunuz? Hayret ediyorum vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Crack yüzünden değil özellikle bazı Online oyunlar(MTA gibi) e-mail isteyebiliyorlar Server'a giriş yaparken. Ve benzer ya da her şey için aynı şifreyi kullanıyorsan geçmiş olsun.

Resimin içine bile RAT koyulabilirken kolay bir şekilde hacklenebilir. Her şeyi orijinal kullanırsanız pek sorun olacağını sanmam. bende sanala başladığımdan beri aynı şifreyi kullanıyorum :D

PC için bahsediyorum yanlış anlaşılmasın, bu aralar forumda her gün fix 1 tane Google hesabı hacklenmiş kişi görüyorum, nasıl beceriyorsunuz anlamıyorum, oyunları crack oynadığım dönem her türlü bilinmeyen saçma siteden dosyalar indirdim. Asla virüs yemedim, siz nasıl beceriyorsunuz? Hayret ediyorum vallahi.
1) Her şey pahalılaştığı için insanlar crack'e yöneldi. Öyle sadece oyunları değil, programları filan her şeyi.

2) Orta doğu insanının cinsel açlığın afrikasında olduğu bir gerçek. Bu sayede Arap ve Türkler çok kolay bir şekilde sosyal mühendislik yöntemleriyle kandırılabiliyorlar. Pinterest'den iki kadın resmi bulup açıklamaya "Dm?❤️" filan yazınca işe yarıyor. Bu yöntemle genelde Phishing saldırıları düzenleniyor.

İnternette kafalarına göre gezenler çoğalırsa virüs vakaları da çoğalır. Az dikkat etseler keşke.

Geri
Yukarı