PC'den PS5'e geçilir mi?

Uzun bir süre zarfında maliyet olarak ps5 daha ucuz kalacaktır hocam. PS 5 kolay kolay eskimez. Ama pc tarafı eskiyecektir.
Pc eskir mi hiç hocam. Laptop alacaksanız tabii ki eskir ama sürekli oyun oynuyorsanız masaüstü pc daha iyi olur. ps5 kolay kolay eskimez ama oyuna verdiğiniz para pc oyunlarına vereceğiniz paradan daha pahalı olur. Benim fikrim pc yönünde.

edit: ps5 in kullanımı daha basit olur ama karar sizin. İki cihazda güzel.

Bence geçilmeli bende sistemin iyi olmasına rağmen kendime ait bir alet olsun diye Xbox series S alacağım PC olduğu zaman herkes kullanıyor.

PC nin derdi bitmiyor

PS5 gereksiz pahalı. Oyunları da pahalı. Steam'dekinin üstüne 200-300 koy, konsol fiyatına denk geliyor. Verdiğiniz MW2 örneği bir istisna, normalde konsol-PC oyun fiyatları aynı olmaz. Konsol alacaksan da Series X tavsiye ederim. Ben de Series X veya PC toplama arasında kaldım, büyük ihtimal Series X alacağım.

RTX'den mahrum kalıyorsanız PS5 bütçesi ile RTX destekli bir ekran kartına geçebilirsiniz. Burada bence hem oyunlara ayırabileceğiniz bütçe hem de hangi tarzı daha çok sevdiğiniz önemli. Bir FPS oyuncusu değilseniz bence konsol güzel bir alternatif, otur koltuğuna al kumandanıda eline keyif yaparak oyun oyna. Ancak ben ek olarak rekabetçi oyunlara da yönelirim diyorsanız o zaman PC'den devam etmek en mantıklısı. Konsol ile oyun oynamak bence bir oyun kültürü meselesi ve ülkemizin şartları bunun için fazla elverişli değil.

PS5 gereksiz pahalı. Oyunları da pahalı. Steam'dekinin üstüne 200-300 koy, konsol fiyatına denk geliyor. Verdiğiniz MW2 örneği bir istisna, normalde konsol-PC oyun fiyatları aynı olmaz. Konsol alacaksan da Series X tavsiye ederim. Ben de Series X veya PC toplama arasında kaldım, büyük ihtimal Series X alacağım.
Xbox sevmiyorum hocam. PlayStation tarafını daha çok seviyorum. O yüzden PC ve PS5 dedim zaten.

Bu arada PS5 alırsam oyunları da tekrar almam gerekecek. Steam kütüphanemde Jedi: Fallen Order, Battlefront 2 gibi nispeten pahalı oyunlar var. Origin kütüphanemde de birçok pahalı oyun var. PS5 alırsam hepsini tekrar almam gerekecek. Üstelik Amazon Prime Gaming oyunlarına da erişemeyeceğim. Çünkü Prime Gaming ücretsiz oyunları PC'ye özel.

O halde PC ile devam edeceğim. :)

Peki bir sorum daha olacak. Odama TV almak istiyorum. PC'yi TV ile kullanmak mantıklı olur mu?

Merhaba arkadaşlar. Şu anda oyun oynamak için bilgisayar kullanıyorum. Fakat işe girip para kazanmaya başlamayı düşünüyorum. Bu nedenle odamda oyun oynayabileceğim bir cihaz almak istiyorum.

Fakat bilgisayar ile devam mı etsem yoksa PS5 mi alsam bilmiyorum. Bugüne kadar hiç oyun konsolu kullanmadım. PS Plus falan ne demek biliyorum fakat gamepad kullanmaya alışık değilim. Sırf denemek için bilgisayarda Logitech F310 ile Star Wars Jedi: Fallen order oynadım fakat epey zorlandım. Bu nedenle PS5 mi alsam yoksa PC ile devam mı etsem bilmiyorum.

Bu arada PS5 oyun fiyatlarını biliyorum, epey pahalı olabiliyor. Fakat artık PC oyun fiyatları da hiç iç açıcı değil. Call of Duty Modern Warfare II 2022'nin Steam fiyatı 700 TL. O yüzden oyun fiyatları PS5 kullanmamak için bir bahane değil.

Şimdilik iş olayını halletmeye çalışıyorum, yani PS5 veya PC almama daha zaman var. Fakat konuyu şimdi açmak istedim.

Sizce PC'den PS5'e geçilir mi?

Geçmeni tavsiye etmem aynı duruma bende düştüm. Güzel odanda uzanarak rahat oynuyorsunda gamepad sana aşırı zor ve karışık gelecek. O yüzden kardeşime verdim PS4'ü. Arada oynuyorum fakat çok zor alışırsın ama yine de keyfin bilir hevesini kır miyim :D

Xbox sevmiyorum hocam. PlayStation tarafını daha çok seviyorum. O yüzden PC ve PS5 dedim zaten.

Bu arada PS5 alırsam oyunları da tekrar almam gerekecek. Steam kütüphanemde Jedi: Fallen Order, Battlefront 2 gibi nispeten pahalı oyunlar var. Origin kütüphanemde de birçok pahalı oyun var. PS5 alırsam hepsini tekrar almam gerekecek. Üstelik Amazon Prime Gaming oyunlarına da erişemeyeceğim. Çünkü Prime Gaming ücretsiz oyunları PC'ye özel.

O halde PC ile devam edeceğim. :)

Peki bir sorum daha olacak. Odama TV almak istiyorum. PC'yi TV ile kullanmak mantıklı olur mu?
Mantıksız olur. TV'de çamur gibi grafik vermeyecek bir sistem toplaman için çok astronomik rakamlara çıkman lazım. TV'de oyun oynayacaksan konsol almanı tavsiye ederim. Dediğim gibi iki konsol arasından da Series X daha mantıklı. PS tarafını seviyorsan da PS5 al. PC ile TV bir arada zor ama.

Eski bir PS4 kullanıcısıyım ve 2 yıldır da PC kullanıcısıyım. PC'de; Türkçe yama, mod kurma, daha ucuz fiyatlı oyunlar, hem klavye hem gamepad destegi vermesi gibi artılar var. Iyi bir PC alacaksan konsola göre daha iyi performansta alırsın. FPS oyuncusu veya bir strateji seversen kesinlikle PC şart. Psın artıları ise cok güzel özel oyunları var. Iyi hikayeli oyun denilince benim aklima direk Sony gelir. Ama artık yavaş yavaş oyunlarını Sony'nin PC'ye cıkarmasından dolayı biraz bekleyebileceksen bu çok büyük bir artı değil. Şu anda PC oyunculugu dünyada daha popüler. Klavye fareyle arkada istedigin videoyu müzigi açabilirsin bu konsolda kolay değil. Bende bir PC severim(PS4'ü 5yıl kullandım ve tüm exclusive oyunları oynayan biriyim.).ama neden bu cihazlari almak istediğine göre tercih değişebilir.

Amacın hikayeli oyunlar oynamaksa PS5 alınır ama Mali yönden PC daha uygun olur.

Hocama katılıyorum normalde konsol dunya piyasasında PC'ye nazaran çok ucuz bir alternatif olarak gösterilir(konsol 500 dolar PC 1000 1500 dolar).ancak Türkiye'de konsola olan vergiler cok yüksek oldugu icin fiyat anlamında PC ile konsol yakın.

Geri
Yukarı