PC'den PS5'e geçilir mi?

Bilgisayarın iyi ise şu an da konsola bence gerek yok. Xbox Game Pass aboneliği ile oyunları oynayabilirsin. Xbox 9.nesil Game padi de PC de çok güzel çalışıyor. PS exclusivelerinin yeri elbette ayrı ancak kalan tüm oyunlara da çöp oynanmaz diyemeyiz. Bence Xbox, Game Pass ile güzel iş yapıyor. 3-5 Kaliteli oyun çıkarabilse PS ile gerçekten rekabet edebilecek.

PS oyunlarına hastayım oynamak istiyorum diyorsan. PC satmadan 2.el PS4 bakabilirsin.

Uzun vadede PS'ın PC tarafına geçmesini bekliyorum. Xbox yaptı PS'da yapabilir. Store oluşturur PS+'ı getirir. İlla PS hastasıyım derseniz PS5 Pro sürümünü bekleyin derim. ( PS+ PC versiyonunu getirseydi 6 aylık abonelik çakardım ama sırf bu yüzden PS alamam. )

Eğer PC'de konsol teması istersen. Playnite PS5 veya Xbox temalarını araştır. Game pad destekliyor.

Tamamen nerede oynamak istediğinize bağlı, ben 10-12 yıldır masada bilgisayar kullanmıyorum mesela ama alışkanlığı olan için durum farklı olabilir. Yıllarca gaming notebook ve gamepad kullandım ama belli bir dönemden sonra, hatta öğrencilik bittikten sonra gaming notebooklar hem F/P hem işlev yönünden anlamsız gelince tamamen konsol tarafına döndüm.

Oyunların ekonomik boyutunu kardeşlik ve dijital alım satımla çözmek mümkün, konsol tarafında bilgisayardan çok daha uygun fiyata oyun oynayabilirsiniz. Ben 60-70 dolar verip oyun alan 1 kişi bile görmedim kendi çevremde mesela, bunun böyle lanse edilmesi bilgi eksikliğinden kaynaklı. Yıllardır FIFA, NBA, COD gibi alıp uzun süreli oynanacak oyunları konsolda kardeşlikle yarı fiyatına PC'den de daha ucuza alırım, hikayeli oyunları dijital olarak yine tek hak olarak alıp bitirince hemen hemen maliyetine satarım olay bu kadar basit aslında. Gamepass için de geçerli bu, geçen sene 3 yıllık Gamepass'in maliyeti 580 TL iken alıp yarı hakkını sattım ve elimde şu an Xbox olmadığı halde 290 TL gibi komik bir fiyata aldığım 3 yıllık Gamepass hesabı var elden de çıkarmıyorum bir ara lazım olur diye.

Onun dışında iki platformda da diğerinde olmayan oyunlar mevcut olduğu için seçimlerinizi buna göre yapabilirsiniz. Son yazdığım hariç diğerleri Xbox vs PC için de geçerli. Ben de arada bir gaming notebook, hatta masaüstü sistem bakıyorum ama o benchmarkların, sistem tavsiye konularının içinde kayboldukça vazgeçiyorum. Yalnızca PC'de oynanabilecek oyunları oynamayan ve grafikle ilgili takıntısı olmayan birinin bu zamanda PC kullanmasına bence gerek yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı