PCI-e ile bağlanan Wi-Fi kartında da ping yüksek olur mu?

dodu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Benim dandik bir laptopum var şu anlık. Sürekli internetten kesiliyor. Zaten yavaş çalışıyor internet. Ama sadece bu cihazda. Bizim internete 10 cihaz aynı anda bağlandığı için ping oluşuyor diye düşünüyorum. Ama laptopun Wi-Fi kartı bozulmuş da olabilir. Yeni PC toplaması yapacağım. PCI Express'de alacağım. Acaba Ping'im bu laptoptaki gibi (örneğin; CS:GO: 1000-2000MS, Minecraft: 500-2000) olur mu? Ethernet bağlayamam. Modem çok uzak. Kablolar her yere dağılır. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 cihaz bağlanıyorsa normal zaten cihazla ilgili bir durum olmayabilir. Ben USB Wi-Fi alıcısı ile bile ping olmadan oynayabiliyorum. Sorun cihaz kaynaklı olmayabilir.

10 cihaz bağlanıyorsa normal zaten cihazla ilgili bir durum olmayabilir. Ben USB Wi-Fi alıcısı ile bile ping olmadan oynayabiliyorum. Sorun cihaz kaynaklı olmayabilir.
Bence cihaz kaynaklı çünkü daha 10 dakika önce 2 kere bağlantı kesildi. Durduk yere olmaz bu herhalde

Güçlü bir Wi-Fi kartı kullanmak alınan sinyali iyileştirebilir, stabil hale getirebilir. Fakat bu sorunun çözümünde sadece güçlü bir Wi-Fi kartı almak yetersiz kalabilir. Modemin yoğun kullanımda ne kadar verimli çalıştığı, bağlanan diğer cihazların oluşturduğu veri trafiği, altyapının güçlü olup olmayışı vb. konular da ping değerini etkiler. Sorunun asıl kaynağını bulmak için bir Ethernet kablosu edinilmeli, en azından test edebilecek bir zaman aralığında kablo ile kullanmak gerekli diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı