Çözüldü Penta 2.400 TL karşılığında klavye değişimi bildirdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Selam, Corsair K55 Pro RGB klavyemi birkaç problemden dolayı göndermiştim ve bugün gönderdikleri mailde yazdığı üzere problemlerin tamir edilemeyeceği, garantisi olmasına rağmen ücretli onarım yapılacağı bilgisi geçilmiş.

Eğer bunu kabul edersem açıklamada yazdığı üzere IBAN üzerinden parayı göndermem ve formu doldurmam gerekiyormuş, sonrasında ise tarafıma Corsair K60 Pro RGB göndereceklermiş.

Servislerin garanti olmasına rağmen böyle bir şey yapması yasal mı, doğru mu? Bu durumda ücretsiz olarak değişim vb. yapılması gerekmiyor mu, ne yapmam gerekmekte?

Bildiğim üzere garantisi bulunuyorsa tamir edilmesi, değişmesi eğer ellerinde yoksa bir üst model ile ücretsiz değişmesi gerekiyor ancak böyle bir talepte bulunulması şaşırttı. Ne yapmam gerekiyor? Yardım edebilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Çözüm
Ürün geldi, açtım ve kendisini üç, dört saat kullandım. Eski klavyem çok daha iyiydi, kullanım sırasında büyük bir dengesizlik problemi fark ettim ve videoladım. Servisin bana ulaştırdığı videoda gram problem yok, bende klavye durmaksızın sallanıyordu. Genel olarak K55 Pro RGB'nin makro tuşları ve kısayol tuşları olmasıyla birlikte K60 Pro RGB'nın Chery Speed tuşları ve metal yüzeyine yenilmemeyi, aksine üstte kalmayı başarıyor. Kesinlikle üst model olmasına rağmen başarısız gördüm.

Bu süreçte eski klavyemin, yani K55 Pro RGB'nin ve paranın iadesi olarak tarafımca karar kılınıldı, gerçekten çok özlemiştim. Yarın problemsiz şekilde umarım teslim olacak kendisi, bu konu da böylelikle kapanabilir. Herkese desteği için teşekkürler.
O zaman ürünü geri talep ederek THH'ye başvuru oluşturuyorum, onun dışında firma ile görüş ondan sonra talep et gibi bir öneriniz var mı?
Bi sonuç çıkacağını sanmam üründe kırık varsa muhtemelen kullanıcı hatası derler. Biz öyle göndermiş olsak 14 gün içinde dönüş yapardı sonradan kırılmış derler muhtemelen.

Hot swap olmayan klavyenizin mekanik anahtarlarını tuş gibi sökmeye çalıştınız mı ? THH'den haklı çıkmanız zor. Kullanıcı hatası olmadığını ispat etmeniz zor olabilir.

Hot swap olmayan klavyenizin mekanik anahtarlarını tuş gibi sökmeye çalıştınız mı ? THH'den haklı çıkmanız zor. Kullanıcı hatası olmadığını ispat etmeniz zor olabilir.
Hayır, öyle bir şey yapmadım. Klavyem mekanik değil, doğru anlamışımdır umarım sorunuzu.

Ayrıca belirtilen tuş numlock'ta olan 0 tuşu, vuracak olsam sizce space, enter gibi daha olası tuşlar varken bu tuşa mı vururum? Bu sebepten ötürü darbe olayı doğru değil, tuş bir gün boşa düşmüştü çıkartıp baktığımda plastik ayakları kırıktı.

Eğer üründe.

6502 madde 11'de dediğiniz üst model ile değişim gibi bir ibare bulunmamakta.

Uyarı için teşekkür ederim düzelttim o kısmı.

Hayır, öyle bir şey yapmadım. Klavyem mekanik değil, doğru anlamışımdır umarım sorunuzu.

Ayrıca belirtilen tuş numlock'ta olan 0 tuşu, vuracak olsam sizce space, enter gibi daha olası tuşlar varken bu tuşa mı vururum? Bu sebepten ötürü darbe olayı doğru değil, tuş bir gün boşa düşmüştü çıkartıp baktığımda plastik ayakları kırıktı.
Kırılma varsa işine gelir ve garanti kapsamında tamir değişim yapmaz.

Dediğim üzere deneyeceğim, bu süreçte ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an mail üzerinden teknik destek ile görüşüyorum, anlaşamazsam geri iade talep edeceğim ve THH'ne başvuracağım.

Süreci bu şekilde ilerleteceğim, bir sorun veya öneriniz var mı?

Klavyede kırık olması durumu yüzünden hakem heyeti seni büyük ihtimalle haksız görecektir. Ama yine de şansını denemek istiyorsan hangi ilçede oturuyorsan oradaki THH'ye bak nerede gidip konuş başvurunu yap inşallah sonuç alırsın.

Yaptığım görüşme sonrası teklifi 55 dolar + KDV olarak düşürdüler. Ne diyorsunuz, bu fiyatlara değer mi yoksa biraz daha anlaşmaya çalışmalı mıyım?

Ürün geldi, açtım ve kendisini üç, dört saat kullandım. Eski klavyem çok daha iyiydi, kullanım sırasında büyük bir dengesizlik problemi fark ettim ve videoladım. Servisin bana ulaştırdığı videoda gram problem yok, bende klavye durmaksızın sallanıyordu. Genel olarak K55 Pro RGB'nin makro tuşları ve kısayol tuşları olmasıyla birlikte K60 Pro RGB'nın Chery Speed tuşları ve metal yüzeyine yenilmemeyi, aksine üstte kalmayı başarıyor. Kesinlikle üst model olmasına rağmen başarısız gördüm.

Bu süreçte eski klavyemin, yani K55 Pro RGB'nin ve paranın iadesi olarak tarafımca karar kılınıldı, gerçekten çok özlemiştim. Yarın problemsiz şekilde umarım teslim olacak kendisi, bu konu da böylelikle kapanabilir. Herkese desteği için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı