Pentium e2180 Sistem yükseltme

payijaf501

Kilopat
Arkadaşlar, öğrenci evinde kullanabileceğim beni idare edebilecek en azından internette dizi film izleyip, LoL oynayabileceğimi düşündüğüm, internet kafeden çıkma bir tane kasa buldum. Dizi film izleyebiliyorum fakat 720p yaptığımda video kasmaya başlıyor. LoL deseniz 1024x768 çözünürlükte bütün ayarlar en düşükte 45-60fps alıyorum. Bir aksiyon olduğunda 15fps'ye kadar düşüyor. Onda da kasıyor. Bir tane HD4860 512MB ekran kartı buldum fakat 4pin güç bağlantısı gerektiği için bağlayamadım.

Özellikleri;
1) cpu: intel pentium e2180
2) ram: 2gb ddr2 266.7 mhz (1x1)
3) gpu: sapphire radeon x1550 gpu
4) mb: asus psgc-mx/1333
5) birde yanlış anlamadıysam 250w'lık psu var.

100 liraya kadar hangi parçayı yükseltsem biraz daha rahat kullanabilirim.

Sistem yükseltme 100 tl gibi bir fiyata yapılmaz. Yapılsa bile hiçbir etkisi olmaz. Paranıza yazık etmeyin. Yeni bir sistem toplayın diyeceğim ama öğrencisiniz. Sana tavsiyem 6 ay yada 1 sene sabret. Sonrada düzgün bir bütçe ile sistem toplayabilirsin. Kısaca 100 tl ile böyle bir sisteme birşey alınmamalı.

Okuldan mezun olana kadar beni avutacak bir şeye 100 lira vermekte sakınca görmüyorum. Zaten işim bittiğinde muhtemelen yakarım :D. Tahminim ekran kartı benim ilacım fakat bu işlemciyle uyumlu olacak hangi ekran kartını alabilirim?

Dostum 100 tl ile ancak hd5450 önerebilirim. Diğerleri bütçeni fazlasıyla aşacaktır. Tabii güç kaynağında oldukça yetersiz. İşlemciye ekran kartı uymaz.:D Sadece darboğaz yapabilir. Ki hd5450 ile bu imkansız.;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı