Çözüldü Pentium G3258 vs FX 6300

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
FX 6300 al. Directx12 ile birlikte çoklu çekirdek kullanımı aktif olacağı için i3 falan hikaye kalacak yanında :)

DX12 cikti diyelim. E bu FX serisinin tek cekirdek performansi gene cok dusuk. Gene Intel e oranla daha dusuk FPS alacaksin. Ancak soyle olur, DX12 cikar yeni oyunlar coklu cekirdege gore kodlanir sonra Intel i gecer AMD. Bugunun oyunlari yeni oyun motoru uzerinden kodlanmiyor ki.

@Azz G3258'le Fx 6300 kıyaslaması yapıyor arkadaş. Tabiki Fx 6300 çok daha fazla performans verecektir. DX12'nin numarası sadece çoklu çekirdek desteği değil. Ayrıca AMD yeni nesil 12nm işlemcilerini çıkarmaya hazırlanıyor. Soket muhtemelen değişecek. Ayrıca unutmamalı ki artık G3258'in modası yavaş yavaş geçiyor. Çift çekirdek bir çok noktada yetersiz kalıyor.

Bence işlemci intel, ekran kartı amd olmalı. Biraz daha paraya kıyılıp i5 4460 alınmalı. Ben anakartın pek önemli olduğunu düşünmediğimden 300 tl civarında bir anakartın yeterli olacağı görüşündeyim (anakart önemli değil derken yüksek fiyatlı anakartın alınmaması gerektiğini söylemek istedim. Model olarak tabii ki önemli).

İ3 çift çekirdekli işlemci en fazla 2 sene idare eder. Sonraki oyunlar hep 4 çekirdek ister.

İ3 çift çekirdekli işlemci en fazla 2 sene idare eder. Sonraki oyunlar hep 4 çekirdek ister.
İ3 2 çekirdek değil. 2 gerçek 2 sanal çekirdek'ten oluşuyor. Intel'in Hyper-Threading teknolojisi ile 4 çekirdek gibi çalışıyor tabii gerçek 4 çekirdek gibi performans veremez ama sonuçta 4 çekirdek gibi çalışıyor.

İ3 2 çekirdek değil. 2 gerçek 2 sanal çekirdek'ten oluşuyor. Intel'in Hyper-Threading teknolojisi ile 4 çekirdek gibi çalışıyor tabii gerçek 4 çekirdek gibi performans veremez ama sonuçta 4 çekirdek gibi çalışıyor.

İ3'te Hyper Threading teknolojisi olsa ne farkı var onda 2'şer veri geçerek 4 çekirdekli olsada, G3258'de ise O.C yeteneği var ve bu sefer teknolojisi olmasada İ3'ten daha hızlı veri geçimine sahip. Yalnız çift çekirdek işi bozuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

DX 12 konusuda @Azz hocama katılıyorum.

İ3'te Hyper Threading teknolojisi olsa ne farkı var onda 2'şer veri geçerek 4 çekirdekli olsada, G3258'de ise O.C yeteneği var ve bu sefer teknolojisi olmasada İ3'ten daha hızlı veri geçimine sahip. Yalnız çift çekirdek işi bozuyor.

Dirext 12 konusuda @Azz hocama katılıyorum.
Burda sorun zaten 2 çekirdek olması. İstediği kadar OC yap oyun 4 çekirdek olarak çıkınca G3258 açamıyacak İ3 açıcak anca yama ile açabilirler onada oyun izin verecek mi o var.

Directx 12 konusunda ise 2016'dan itibaren oyunlar desteklemeye başlar çıkmış oyunların zaten kodları yazılmış grafik motoru yapılmış değiştirilmesi zor.

Dx12 ile beraber çok çekirdekli işlemciler altın çağını yaşayacak.
İşlemci + ekran kartı dardoğaz sorunları minimuma indirgenecek.

O sebeple benim tercihim her zaman core i5 veya i7 den yana olacaktır.

FX 6300 ve 8350 AM3 + sokettir ve eskiyecek.
Yeni çok çekirdekli AMD işlemcileri bekleyebilirsiniz.

@Azz arkadaşımıza katılıyorum. Benim beklentilerim de herkes ile aynı, fakat erken konuşmamak lazım. DX 11 nasıl umutlarla bekleniyordu, sonuç ne oldu? Vakti olan varsa DX12' nin çıkışını ve genel oyun performansına her anlamda etkisini görüp, öyle toplasın sistemini. Siber dünyada vaat çoktur, görmeden inanmamak lazım. DX12 olsa bile... Ümit ediyorum söyledikleri gibi olur. Bu işin geliştirici tarafı da var çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı