Performans açısından masaüstü vs laptop

Düşüncelerimizi güncellemenin vakti geldi. RTX 3060 masaüstü GPU fiyatı (evet sadece GPU) RTX 3060 notebook ile aynı. Bu devirde yeni bir söz gelişmeli ağızlarımızda kanımca: O fiyata notebook alırsın kardesim.

https://www.hepsiburada.com/monster...3-qhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV0000006ITR adam akıllı, ısınmayan en ucuz RTX 3060 modeli. ULTIMA-AMP3060 / INTEL i5-10600KF / ZOTAC AMP White RTX 3060 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu da RTX 3060 hazır sistem. Azıcık baksanız anlarsınız zaten. Bilip bilmeden yorum yapmayın.

Zotac marka ekran kartı, k serisi işlemciye B serisi anakart... Notebooktan hallice olmuş bu. Üstelik monitör masrafı da var.

Herkese merhaba arkadaşlar. Yeni bilgisayar almayı düşünüyorum. PC; GTA 5, CS:GO ve PUBG için olacaktır. Laptop mu almalıyım masaüstü mü? Bence masaüstü gibi geliyor ama performans bakımından hangisi daha iyidir? Bu arada tercih ettiğiniz platformda nasıl sistem özellikleri bulunmalı?
Masaüstü, fiyat-performans olarak ezer geçer. Yalnız laptoplardaki her yere götürebilme yetisi de güzeldir. Mesela koca kasayı salondaki televizyonuna bağlaman hoş durmayacaktır ama laptop kraldır.

Masaüstü tabii ki de daha performanslı. İnsanlar performansı yüksek olsun diye değil taşınabilsin diye alıyor zaten laptopu. Ama öyle masaüstü de 2 kat kadar değil, %20-30 daha performanslı (eş kartlar üzerinde)

Zotac marka ekran kartı, k serisi işlemciye b serisi anakart... Notebooktan hallice olmuş bu. Üstelik monitör masrafı da var.

Zotac'a kötü diyorsunuz. Bilginiz zaten buradan belli. Ryzen sistemi de var ama onu atmadım. Hadi dedik ki. Z490 yaptık. +700 TL gelsin 13700. 1.3K ya bir tane monitör de aldık 15 bin TL oldu ne farkı kaldı?

Fiyat performans olarak kasalı ancak iş veya taşınma olayı nedeniyle diz üstü bilgisayarlar rağbet görüyor sizin kriterlerinize bağlı örnek.
İş veya eğitim için 4 GB RAM Core 2 Duo'lu laptop
Oyun ve film müzik için ise topladığım kasam
Yani tamamen sana bağlı bir durum dostum :)

Zotac'a kötü diyorsunuz. Bilginiz zaten buradan belli. Ryzen sistemi de var ama onu atmadım. Hadi dedik ki. Z490 yaptık. +700 TL gelsin 13700. 1.3K ya bir tane monitör de aldık 15 bin TL oldu ne farkı kaldı?
Mizahla karışık bir yorumdu. Fakat zotac düşüncelerimi Ali Güngör'den esinlendim. Bir canlı yayında önermiyoruz demişti üstüne basarak.

Herkese merhaba arkadaşlar. Yeni bilgisayar almayı düşünüyorum. PC; GTA 5, CS:GO ve PUBG için olacaktır. Laptop mu almalıyım masaüstü mü? Bence masaüstü gibi geliyor ama performans bakımından hangisi daha iyidir? Bu arada tercih ettiğiniz platformda nasıl sistem özellikleri bulunmalı?

Masaüstü.

Yeni konular

Geri
Yukarı