Performanslı Windows 10 nasıl oluşturulur?

Swollen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yani demek istediğim herhangi bir farklı kaynaktan ISO dosyası yüklemeden nasıl Windows 10'da maksimum performans alırım? Scriptleri biliyorum. Debloater falan fakat bundan da ote yapabileceğimiz bir şey var mı?
Bu arada sistemim;
  • HD 3450 ekran kartı.
  • Athlon 4600+ işlemci
  • 4 GB DDR2 RAM.

Yani demek istediğim herhangi bir farklı kaynaktan ISO dosyası yüklemeden nasıl Windows 10'da maksimum performans alırım? Scriptleri biliyorum. Debloater falan fakat bundan da ote yapabileceğimiz bir şey var mı?
Bu arada sistemim;
  • HD 3450 ekran kartı.
  • Athlon 4600+ işlemci
  • 4 GB DDR2 RAM.

Sistem maksimum performansı veremezki hocam ne yaparsan yap anca Windows 7 kullanırsın.

Bu arada sistemim;
  • HD 3450 ekran kartı.
  • Athlon 4600+ işlemci
  • 4 GB DDR2 RAM.
O sisteme en mantıklısı Windows 7 veya Windows 8.1 olur ama yine de öneri yapacağım.

Önce NTLite yüklüyorsunuz. Gereksiz tüm dosyaları kaldıracaksınız. @Archley bu konuda size yardımcı olur.

ISO olarak önerim Windows 10 2015 LTSB olur en fazla bu sisteme.

O sisteme en mantıklısı Windows 7 veya Windows 8.1 olur ama yine de öneri yapacağım.

Önce NTLite yüklüyorsunuz. Gereksiz tüm dosyaları kaldıracaksınız. @Archley bu konuda size yardımcı olur.

After Effects ile TikTok editleri yapıyorum. Şu an After Effects 2018 versionunu kullanıyorum fakat 2020 sürümüne geçmem lazım ve en aşagı 1909 sürümünü istiyor.

Sadece NTLite değil. WinReducer EX'de öneririm.

2019 Ltsc de işini görmez o halde 1809 galiba bu sürüm. 2021 Ltsc dene. Windows yamaları(2016 ltsb bile olsa) eski intel işlemcileri mahvediyor ama senin işlemcinde ne olur bilmem. Şu an Ltsc 2021 kursam verim alacabileceğimi sanmıyorum işlemciden.

Geri
Yukarı